New York'da yaşayan Türk caz müzisyenleri ve Amerikalı müzisyenler depremzedelere destek amacıyla iki konser vermeye hazırlanıyor

New York'da yaşayan Türk caz müzisyenleri ve Amerikalı müzisyenler depremzedelere destek amacıyla iki konser vermeye hazırlanıyor

6 Şubat sabahı gerçekleşen, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın bugüne kadar gördüğü en yıkıcı depreminin etkilerini uzun yıllar acıyla yaşayacağız. Benzer yıkıcılıktaki '99 depreminden sadece 20 yıl sonra daha da büyük bir depremle sayısız insanımız hayatını kaybetti, aileler parçalandı, hayatlarımız karardı. Bu acıları hiç bir şey telafi etmeyecek olsa da geride kalanlar olarak ister burada yaşayan, ister yurtdışına dağılmış insanlarımız yaşadıkları şokun ardından bulundukları yerde elinden geleni yapmaya, seslerini çıkartmaya ve depremzedelere destek olmaya çalışıyorlar.

 

Dün yayınladığımız kolektif Jazz on Charity konser haberinin ardından bir haber de New York ve çevresinde yaşayan Türk caz müzisyenleri diyasporası ve Amerikalı caz müzisyenlerinden geldi.

 

 

Earthquake Relief Concerts for Turkey and Syria

 

 

18 Şubat ve 19 Şubat günleri gerçekleşecek iki konserin ev sahipliğini New York'un Drom klübü yapacak. Serdar İlhan ve Ekmel Anda isimli iki Türk girişimcinin kurduğu ve on yıldan fazladır New York'un gözde klüplerinden biri olan Drom'daki iki konserin sunuculuğunu ve sahne yönetimini Selçuk Şirin üstlenecek. Ayrıntılarını www.dromnyc.com web sitesinden öğrenebileceğiniz konserlerin bilet gelirleri de depremzedeler yararına kullanılacak.

 

 

Konserde hangi sanatçılar sahne alacak?

 

 

Otuzdan fazla sanatçının sahne alacağı iki gecede yer alacak isimleri alttaki görselde okuyabilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 15 Şubat 2023, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.