New York`lu caz müzisyenleri Boğaziçi Üniversitesi`nde Workshop`lara geliyor

New York`lu caz müzisyenleri Boğaziçi Üniversitesi`nde Workshop`lara geliyor

New York’tan Boğaziçi’ne caz esintisi; New York`lu caz müzisyenleri Boğaziçi Üniversitesi’nde ders verecek.

 

New York Workshop School of Music ilki geçen yıl gerçekleşen atölyenin ardından, bu yıl yeniden Boğaziçi Üniversitesi’ne konuk oluyor. New Yorklu caz müzik üstatları Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü işbirliğiyle, 23-27 Nisan 2015 tarihleri arasında, beş gün süreyle bir “Jazz Workshop” düzenlenecek.

 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz olacak etkinliğe katılanlar gündüz derslerinde çaldıkları enstrümanlara göre, nefesli sazlar ve piyano; davul ve bas, gitar ve vokal olmak üzere dört farklı sınıfa ayrılacak. Öğleden sonra derslerinde ise, çalınan enstrüman ve seviyeye göre beş farklı grup oluşturularak eğitmenler eşliğinde müzik yapılacak.

 

 

Dünyaca ünlü caz müzisyenleri eğitim verecek

 

 

Atölye çalışmaları kapsamında New York Jazz Workshop Müzik Okulu’nun kurucularından Marc Mommaas improvizasyon, New York’lu caz müzisyeni Tony Moreno müzikte ritm, dünyaca ünlü caz müzisyeni Kenny Wessel caz gitarı, kontrbas ustası Jay Anderson ve son olarak da vokalist Fay Victor caz vokali üzerine eğitimler verecek. Caz müziği ve doğaçlama odaklı olan atölye çalışmalarına katılmak için az miktarda vokal ya da enstrüman bilgisi yeterli olacak.

 

 

Önce eğitim sonra konser

 

 

Yapılacak atölye çalışmaları 27 Nisan’da özel bir konserle noktalanacak. Eğitimlerle kendilerini geliştiren katılımcılar, bu özel konserde hünerlerini sergileyecek. Performans sırasında katılımcılara eğitmenler de eşlik edecek. Albert Long Hall’de yapılacak performans saat 18.00’da başlayacak.

 

 

Başvuruda bulunmak için http://bit.ly/1E54NTp internet sitesinde yer alan formun doldurulması; bir caz standardı da dahil olmak üzere belirlenen eserlerin MP3 kaydı ile birlikte Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nün bumkmail@gmail.com e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor.

 

Cazkolik.com / 19 Nisan 2015, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.