Nouvelle Vague yirminci yılını Zorlu PSM'de kutlamaya hazırlanıyor

Nouvelle Vague yirminci yılını Zorlu PSM'de kutlamaya hazırlanıyor

 

Nouvelle Vague 17 Mayıs gecesi Zorlu PSM'de olacak

 

 

Müzik esasen bir orijinal fikir işidir.

 

Aslında tüm sanat dalları öyle değil mi?

 

Özgün bir müzikal fikir bulursunuz ve bunu virtüözitenizle iyi yansıtırsanız dinleyicinizi bulur, hatta kendi dinleyicinizi yaratırsınız.

 

 

Nouvelle Vague tam da böyle bir topluluk

 

 

Yirmi sene önce Parisli iki müzisyenin aklında bir tür parti müziği yapma fikri vardı.

 

 

 

Ama nasıl bir müzik yapacaklardı?

 

 

Yaratıcı fikirleri, enerjileri ve gençliklerini kullanarak punk, new wave ve indie müziklerin dramatik olabilen boğuculuğundan sıkılarak farklı şeyler arayanlara bossa nova ve chanson müziklerin eski ruhunu yeniden ele alan orijinal bir fikir sunma yoluna gittiler.

 

 

Farkettikleri ilk şey bossa nova ile new wave tabirlerinin aslında kelime oyunundan farklı olmadığı idi

 

 

Parisli müzisyenler Marc Collin and Olivier Libaux ilk olarak, yirmi sene önce, bir seri post-punk hit şarkıyı Brezilya ritmleriyle süsleyerek seslendirdi ve bu yenilikçi tavır dinleyicide fazlasıyla karşılığını buldu.

 

 

Nouvelle Vague yirmi yıldır bu işin hakkını vermeye devam ediyor

 

 

Topluluk bu sene yetmişlerin ünlü punk rock grubu The Clash hiti "Should I Stay Should I Go" ile başlayan harika Nouvelle Vague'vari kavırlar yaptığı yeni albümünü yayınladı ve bu albümle 17 Mayıs akşamı Zorlu PSM'de bir konser vermeye hazırlanıyor.

 

 

Nouvelle Vague'ın yeni albümünde neler yok ki?

 

 

Albüm, seksenlerin bugün belki az kimsenin hatırladığı topluğu The Specials'ın "what i like most about you is your girlfriend" isimli şarkısıyla başlıyor, ardından, Depeche Mod hiti "People Are People"a geçiyor, oradan Dead or Alive hiti "You Spin Me Around", Vince Clarke'ın "Only You" ve bir caz klasiği olarak bilinen, özellikle Diana Krall'ın yeniden seslendirmesiyle daha da ünlü olan "The Look of Love" gibi birbirine yakın dönemlerin ama çok farklı sanatçı ve toplulukların hitlerini yirmi yıldır yaptıkları gibi kendilerine has bir lezzetle yeniden yorumlamayı başardılar.

 

 

İki güzel şarkıcı ile güzel bir gece

 

 

Nouvelle Vague'ın, biri Jane Birkin'e benzeyen iki güzel şarkıcısı var; Phoebe ve Melanie. Bu iki çekici şarkıcı, şarkıların ve grubun 'aura'sının en cezbezeli kişileri.

 

Uzun bir aradan sonra Nouvelle Vague'i 17 Mayıs gecesi Zorlu PSM'de izleyecek olmak hem kendi orijinal takipçisi için, hem onları yeni keşfedecek veya yeniden keşfedecek genç müzikseverler için eğlenceli bir melankoli, vücutların kıvrımlandığı bir salınıma davet etmek demek.

 

Cazkolik.com / 10 Mayıs 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.