Oğuz Durukan’ı kaybettik...

Oğuz Durukan’ı kaybettik...

Durukan konservatuarda belirli bir süre öğrenim gördükten sonra ilk ciddi grup deneyimini Uğur Dikmen’le beraber Çetin Yorulmaz, Koray Oktay ve Asım Ekren’in de bulunduğu "Haramiler" grubunda yaşadı. 1975’te "Dervişan"dan ayrılana dek Uğur Dikmen ile aynı gruplarda çalıştı. Ayrıldıktan sonra rock müzisyenliği dönemini kapatıp tamamen caza yöneldi. 1976’dan 80’lerin başına dek İsmet Sıral ve Okay Temiz’le çalışmalarda bulundu. 1983’te Nükhet Aruca, Can Ayer, Önder Focan ve Deniz Dündar’la bir caz grubu kurdu. Bu başarılı topluluk, iki sene kadar çalışmalarına devam etti. Durukan bundan sonra sürekli bir grup çalışması içinde bulunmadı. Kerem Görsev’in ilk albümü "Hands & Lips"de çalan ve konserlerinde yer alan sanatçı bir süredir kanser tedavisi görüyordu.
15 05 1946 doğumlu olan sanatçıyı bugün kaybettik (27.7.2009), 29 Temmuz Çarşamba Zincirlikuyu Camii’ndeki öğlen namazını takiben Sakızağacı Şehitliği’ne defnedilecektir.

Türk müzik ve caz camiasının, sevenlerin ve dostlarının, müzik severlerin başı sağolsun.

Cazkolik olarak sevgili Oğuz Durukan’a allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve metanet ve başsağlığı diliyoruz.

Cazkolik.com / 27 Temmuz 2009, Pazartesi
 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Ergin Tunuslu
  27 Temmuz 2009 Pazartesi 04:03

  Allah rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine, coluguna cocuguna, arkadaslarina sabirlar diliyorum. Ergin tunuslu

 • bülent ağsakal
  28 Temmuz 2009 Salı 08:17

  allah rahmet eylesin,ailesine sabır diliyorum...

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.