Pink Martini yeni albümü Get Happy ilk konserleri Ankara ve İstanbul`da

Pink Martini yeni albümü Get Happy ilk konserleri Ankara ve İstanbul`da

Türkiye`de çok geniş bir hayran kitlesine sahip, bu bakıma özel bir topluluk olan Pink Martini epeydir üstüne konuşulan yeni albümü "Get Happy"i çok yakında yayınlıyor. Albüm Türkiye`de de 26 Eylül`de dünya ile aynı anda yayınlanacak ve Cazkolik Shop`tan satın alabileceksiniz.

 

Sympathique, Hang on Little Tomato, Hey Eugene!, Splendor in the Grass, Joy to the World, 1969 veA Retrospective albümleri ile her albümleri ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, grubun 24 Eylül`de tüm dünyada yayınlanacak yeni albümü “Get Happy“nin Avrupa turnesinin ilk iki konseri için Türkiye’de.

 

Pink Martini 26 Eylül`de Congresium Ankara ve 27 Eylül`de İstanbul Kongre Merkezi`nde hayranları ile buluşacak.

 

18 aylık uzun ve maceralı Get Happy kayıtlarının yolculuğuna Phyllis Diller’ın vefat etmeden önce yapmış olduğu son kayıt `Smile` şarkısı ile başlayan grup, Avustralyalı başarılı kabare divası Meow Meow, alımlı ve alışılmadik Fransız Philippe Katerine, yakışıklı ve ışıl ışıl radyo superstarı Ari Shapiro, sıcakkanlı harika kardeşler The Von Trapps ve muhteşem bir performansla Rufus Wainwright`ın albümlerine konuk olması ile hayranlarına muhteşem bir müzik şöleni sunuyor. `Quizas Quizas Quizas` , `Sway` , `Smile` gibi unutulmaz eserleri yepyeni albümlerinde yorumlayan grup, Türk sevenlerine de büyük bir sürpriz yaparak `Üsküdar` şarkısını `Get Happy`ye eklediler.

 

Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi en keyifli şarkıları tozlu raflardan bulup çıkaran topluluk, Storm Large’ın kulak pası silen sıcak vokali ve yepyeni şarkılarının dünya prömiyeri ile yine unutamayacağınız iki konserle Pasion Turca himayesinde 26 Eylül`de Congresium Ankara ve 27 Eylül`de İstanbul Kongre Merkezi`nde.

 

Kariyerlerinin en güzel ve yepyeni şarkılarını ilk kez Türkiye`de Pasion Turca himayesinde Joy FM ve Radyo ODTÜ medya sponsorluğunda hayranlarına sunacak olan Pink Martini sevenlerine unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.

 

 

‘Get Happy’ albümü hakkında

 

 

Ocak 2012’de grubun lideri Thomas Lauderdale Pink Martini’nin yedinci stüdyo albümü üzerine çalışmalarına, Charlie Chaplin’in ‘’Smile’’ şarkısını efsanevi Phyllis Diller ile birlikte kaydetmesiyle başladı. 24 Eylül 2013 tarihinde piyasaya çıkacak ‘’Get Happy’’ adını taşıyan yeni Pink Martini albümü dokuz farklı dilde, 16 adet ayağınızı yerden kesecek şarkıyı içeriyor. Grubun sevilen solisti China Forbes her zamanki gibi albüme ağırlığını koyarken, Pink Martini, albümde ilk kez solo şarkılar kaydeden Storm Large ile de düet yapıyor. Ayrıca pek çok sürpriz özel konuk, Rufus Wainwright, Philippe Katerine, Meow Meow, The Von Trapps Ari Shapiro, albümde muhteşem düetleri ile yer alıyor.

 

Cazkolik.com / 15 Eylül 2013, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.