Şahane bir virtüöz, harika bir eşlikçi; Dominic Miller konsere geliyor

Şahane bir virtüöz, harika bir eşlikçi; Dominic Miller konsere geliyor

Sting gibi bir dünya yıldızının arkasında 30 küsur senedir aşağı yukarı aynı grup var. Hepsi de birinci sınıf olan müzisyenleri farklı gruplarla defalarca izledik.

 

Geçen ay davulcu Manu Katche kendi grubuyla geldi. Bir diğer davulcu Vinnie Colaiuta'yı gitar devi John McLaughlin ile izledik.

 

16 Aralık akşamı CRR'de konser verecek olan ve neredeyse 40 senedir kendi albümlerini yayınlayan gitarist Dominic Miller da tanıtılırken hâlâ Sting'in adına ihtiyaç duyuyor ne yazık ki.

 

Daha önce Bursa ve Alanya'da konser veren gitaristin solo albümleri çoğunlukla solo gitar veya bir kaç akustik eşlik çalgısıyla olmasına karşın 16 Aralık cuma gecesi CRR'de izleyeceğimiz konser davul, bas ve klavyeden oluşan grubuyla akustik-elektrik dengeli olacak.

 

Belçika, İsveç ve İsrail'li grup üyelerinin özgeçmişlerinde Charlie Mariano, Philip Catherine, Avishai Cohen, Lee Konitz, Jasper van't Hof gibi ağır isimler var.

 

 

Murat Beşer'in Dominic Miller röportajı Cazkolik arşivinde: "Yaptığım bütün işlerin ortak paydası Latin Amerikan dokunuşu taşıyor olması"

 

 

- CRR'deki konser vesilesiyle ünlü gitaristin Cazkolik arşivindeki röportajını hemen hatırladık. Müzik yazarı dostumuz Murat Beşer'in Cazkolik için sanatçıyla Ocak 2015'te yaptığı söyleşideki sözü; "Türklerin çok yüksek müzikal zekası olduğunu düşünüyorum ve onlarla bir bağ kurabiliyorum" manşete taşımış ve Beşer'in röportajı yayınlandığı günden itibaren 15 bine yakın kez okunarak Miller hakkında yayınlanmış en çarpıcı söyleşi olmuştu. Buradan okuyabilirsiniz.

 

Cenk Akyol

 

Cazkolik.com / 26 Kasım 2022, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cenk Akyol

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.