Salgın öncesi günlere geri dönüyoruz... Avishai Cohen iki çarpıcı projeyle iki konser için geliyor

Salgın öncesi günlere geri dönüyoruz... Avishai Cohen iki çarpıcı projeyle iki konser için geliyor

Pandemi öncesi eski güzel günlere geri mi dönüyoruz?

 

Gelen son haber bu konuda bize ümit verdi. Türkiye'de çok sevilen, konserleri tıka basa dolu geçen basçı Avishai Cohen yeni dönemin en heyecan verici 2 konserini vermeye hazırlanıyor.

 

Geçtiğimiz aylarda açılan yeni Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonu dünyaca caz kontrbasçısı Avishai Cohen'i iki konser üstüste ağırlayacak.

 

 

Üstelik, ünlü sanatçı bir ilke imza atarak Türkiye'de ilk kez recidency yapacak

 

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO salonu yeni sezonda birbirinden çarpıcı konserlere imza atacağı heberleri geliyor, bu konserlerin ilki Avishai Cohen ile sıkı bir başlangıç yapacak.

 

 

İki gün, iki konser

 

 

Avishai Cohen Ankara'da iki gün iki ayrı konser verecek. Trio konseri olacak bu ilk gecede Cohen'e sahnede piyanoda Azerbaycanın genç yeteneği Elçin Şirinov, davulda ise Roni Kaspi eşlik edecek. Şirinov'u daha önce İstanbul'dan en az iki konserden hatırlıyoruz. Harika bir yetenek olduğunu buradan teyid edebiliriz.

 

İkinci günün konseri ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşecek ve dev bir müzikal gösteriye dönüşecek. Orkestrayı şef Bastien Stil yönetirken Cohen'e sahnede bir önceki akşam trio olarak eşlik eden isimler yine eşlik edecek.

 

Bu iki konserin bize vaad ettiklerini kısaca şöyle özetlemek mümkün; Ankara diğer şehirleri kıskandıracak bir salona ve konser programına kavuşuyor, uluslararası isimler gelmeye başlıyor, İstanbul-Ankara arası hızlı tren hatlarında yolcu yoğunluğu artacağı için biletleri önceden rezerve etmek gerekiyor.

 

Müzikseverlerin bu harika 2 konseri kaçırmamalarını öneriyoruz. Bilet almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 22 Eylül 2021, Çarşamba

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.