Sekiz kişilik zımba gibi topluluk Deli Bakkal Türkiye'nin Weather Report'u olur mu?

Sekiz kişilik zımba gibi topluluk Deli Bakkal Türkiye'nin Weather Report'u olur mu?

İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasının müzik dünyasına kazandırdığı Deli Bakkal 2019'dan beri cazseverin radarında olan bir topluluk.

 

Üç nefesli, klavye, gitar, bas, perküsyon, davul ve vokalden oluşan sekiz kişilik topluluk Afro Funk rüzgarını arkasına alan müzikler üretiyor.

 

2020'de "Tellal" ve "Salı Pazarı", geçen sene "Cebelitarık" isimli single çalışmaların ardından Deli Bakkal'ın yeni çalışması "Kime Kime Bu?" yayınlandı.

 

İki sene önce sevgili Işıl Çalışkan'a verdikleri röportajda 'Motivasyonumuzu gelecek güzel günler üzerine kuruyoruz' diyen topluluk henüz yolun başlında olsa da gönlümüze yakın bir müzik yapıyor.

 

Aynı röportajda Işıl'a "Müziğimizi yalın bir sentez olarak tanımlayabiliriz. Cazın anavatanı Afrika'dan, Kuzey Amerika'dan ve Avrupa'nın birçok müzik geleneğinden beslendiğimizi ve kendi müzikal birikimlerimizi harmanladığımızı söyleyebiliriz" diyen Deli Bakkal üç yıl önce ne söylediyse onu yapmaya devam ediyor ki işte bu son çalışma "Kime Kime Bu?" da ispatı.

 

Üstelik, ilk çıkışın ardından pandemi belasının içine sürüklerek salgın macerasından tek parça halinde çıkmayı başaran topluluğun zor günleri atlattığını varsayarsak önü açık olduğunu, güzel müziklerin ve konserlerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.

 

Tabii bizim de yapmamız gereken sekiz kişilik bu nadir topluluğu takip etmek, müziklerini dinlemek, paylaşmak ve desteklemek olmalı.

 

Deli Bakkal: Yiğit Tornacı - Klavye, Doğancan Vural - Bas Gitar, Necmi Taşkıran - Davul, Emrecan Ağtaş - Vokal, Mehmet Korkmaz - Elektrik Gitar, Özgün Tuncer - Tenor Saksofon, Kıvılcım Konca - Trompet, Barış Yalaz - Perküsyon.

 

"Kime Kime Bu?" hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

 

Etiketler: #delibakkal  #kimekimebu  #cebelitarık  #salıpazarı  #tellal  #caz  #jazzfunk

 

Feridun Ertaşkan

 

Cazkolik.com / 10 Haziran 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com kurucusu, editör ve yazar.

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.