"Sesler Denizi" 19 Nisan Salı sabahı başlıyor...

"Sesler Denizi" 19 Nisan Salı sabahı başlıyor...

Yaklaşık beş yıl önce sevgili Tunçel Gülsoy`la Radyo Cazkolik ilk programlarını yayınlamaya başladığında açıkçası nasıl bir işe soyunduğumuzun çok da farkında değildik. O zamana kadar radyo programcılığı sadece bildiğimiz gibi frekans yayıncılığıyla günü saati geldiğinde yayına giren programlardı ve klasik radyolar yüzyıla ulaşan geçmişiyle hepimizi yetiştiren büyük bir geleneğe sahipti. Hala da öyleler ama zaman değişiyordu, hayatımıza internet girmişti, kaçınılmaz değişim başlamıştı. İnternet radyoları da o günlerde birbiri ardına açılmaya, klasik radyoculuğu kökten değişime zorlamaya başlamıştı. Cazkolik o günlerde sadece bir web portalı olarak -ama Türkiye`nin caz konusunda ilk web portalı olarak- yayın hayatına başlamıştı ve daha bir yılı doldurmadan Radyo Cazkolik kısmını hayata geçirmiştik. Hem de, neyi nasıl yapacağımız bilmeden, el yordamıyla öğrenerek. Radyo Cazkolik -internet üzerinde klasik radyo programları format tabanlı caz radyo yayıncılığı konusunda- Türkiye`de bir ilk! İlk programla başlayan yolculuğumuz her yıl artan program sayısıyla bu yıl beşinci yılına girdi. Kimimizin işi-gücü ağır bastı, kimimizin şartları belki değişti ama şimdiye kadar yola çıktığımız hiçbir programcı dostumuzla yolumuz ayrılmadı. Çünkü, caz müziği bakımından, hiçbirimiz profesyonel insanlar değildik, hala da değiliz, sadece cazı müziğini çok seven bir grup `cazkoliğiz`...

Turgay Yalçın "Sesler Denizi" programıyla Radyo Cazkolik`de...

Şimdi, aynı sevgiye belki de bizden fazla sahip yeni bir arkadaşımız daha aramıza katıldı. Deneyimli radyo programcısı dostumuz sevgili Turgay Yalçın dört yıl boyunca Ankara Radyo ODTÜ`de başarıyla sürdürdüğü programı "Sesler Denizi"ni bundan böyle Radyo Cazkolik`de sürdürecek. 15 günde bir Salı sabahları yayına girecek programında Yalçın ağırlıklı olarak canlı performans kayıtlarına programında yer verecek. Turgay Yalçın ODTÜ mezunu ve Ankara`da yaşıyor. Kendini bildiğinden beri müziğin içinde olan dostumuzu aslında Cazkolik okurları daha önce yayınlanan yazılarından tanıyor. Cazı sadece dinleyen değil, üzerine düşünen ve araştıran bir kimliğe sahip olan Turgay Yalçın programlarına da aynı titizliği yansıtıyor.

İlk program 19 Nisan Salı sabahı yayında...

"Sesler Denizi" ilk programı 19 Nisan sabahı yayına girecek ve ilk programın konusu ise 30 Nisan akşamı Akbank sanat sahnesinde vereceği konserde izleyeceğimiz Chico Freeman olacak. Sanatçıyı canlı kayıtlarıyla tanıyacağımız programı dinlemeyi şimdiden not edin.

Cazkolik.com / 09 Nisan 2016, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.