Tony Bennets`in beklenen albümü Duets II hafta sonundan itibaren raflarda yerini almaya başlıyor...

Tony Bennets`in beklenen albümü Duets II hafta sonundan itibaren raflarda yerini almaya başlıyor...

Bir ay önce, çıkacağı tarihe kadar haberini yaptığımız Duets II özellikle ölümünün ardından Amy Winehouse ile düetiyle çok konuşuldu. Winehouse`ın ölümü çok trajik elbette ama bu olay olmasa da Duets II her halukarda çok ses getirecek bir albüm.

Sony Music basına yaptığı açıklamadaki tarihe uyarak tam Eylül sonu albümleri market raflarına sıraladı. Bundan sonrası başta Bennett fanatikleri olmak üzere bu albümü almakta. Peki albüm hakkında daha neler söyleyebiliriz, işte hepsi aşağıda.

Tony Bennett’in kariyerinin en çok satan albümü olma özelliğini taşıyan 3 Grammy ödüllü “DUETS” albümünün devamı niteliğindeki “DUETS II”de müziğin büyük starları ustaya eşlik ediyor, kimler bunlar; Michael Bublé, k.d. Lang, Sheryl Crow, Mariah Carey, Andrea Bocelli, Queen Latifah, Willie Nelson ve elbette Amy Winehouse düetlerine ek olarak Tony Bennett, bir Richard Rodgers klasiği “The Lady Is A Tramp” şarkısını Lady Gaga ile seslendirdi. Ayrıca Tony Bennett ile Aretha Franklin Alan ve Marilyn Bergman klasiği olan “How Do You Keep The Music Playing” şarkısında bir araya geldiler. Tony Bennett kayıt aşamasında, İtalya’dan New Orleans’a, Los Angeles’tan Londra’daki efsanevi Abbey Road stüdyolarına kadar birçok farklı yerde albümde yer alan sanatçılar ile bir araya gelerek albümü kaydetti.

Tony Bennett’a Amy Winehouse’un eşlik ettiği “Body and Soul” şarkısı yakın zaman önce kaybettiğimiz Amy Winehouse’un son stüdyo kaydı olma özelliğini taşıyor. Amy Winehouse’un kahramanı olarak gördüğü Tony Bennett ile birlikte seslendirdiği bu şarkı, Londra’daki Abbey Road stüdyolarında Mart ayında kaydedildi. Albümde yer alan bu özel şarkıdan elde edilecek gelir, birçok farklı alanda yardıma ihtiyaç duyanlara destek vermeyi amaçlayan Amy Winehouse vakfına bağışlanacak.

Müzik hayatında 70 yılı dolduran, 100’den fazla albüm ve “Hayat Boyu Başarı Ödülü” de dahil olmak üzere 15 Grammy ödülüne sahip Tony Bennett; albümleri, Emmy ödüllü yapımları, kitapları ve yardım kuruluşu ile her alanda başarısı kanıtlamış yaşayan bir efsane.

Peki albümün şarkı sıralaması nasıl, isterseniz onu da yazalım;
Andrea Bocelli / Stranger In Paradise
Michael Bublé / I Wanna Be Around
Mariah Carey / When Do The Bells Ring For Me?
Natalie Cole / Watch What Happens
Sheryl Crow / The Girl I Love
Aretha Franklin / How Do You Keep The Music Playing?
Josh Groban / This Is All I Ask
Faith Hill / The Way You Look Tonight
Norah Jones / Speak Low
Lady Gaga / The Lady Is Tramp
k.d. Lang / Blue Velvet
John Mayer / One For My Baby (And One More For The Road)
Willie Nelson / On The Sunny Side Of The Street
Queen Latifah / Who Can I Turn To?
Alejandro Sanz / Yesterday I Heard The Rain
Carrie Underwood / It Had To Be You
Amy Winehouse / Body And Soul

Cazkolik.com / 30 Eylül 2011, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.