Tunçel Gülsoy haftanın konuğu olarak stüdyosunda Ramazan da Caz etkinliklerinin yaratıcısı ve organizatörü Hakan Erdoğan’ı ağırlıyor.

Tunçel Gülsoy haftanın konuğu olarak stüdyosunda Ramazan da Caz etkinliklerinin yaratıcısı ve organizatörü Hakan Erdoğan’ı ağırlıyor.

Sevgili Müzik Dostlarım,

Havalar sıcak ve tahminlere göre daha 10 gün böyle sıcak olacak. Çevreme bakıyorum, herkes pestil gibi ama politikacılar bomba gibi enerji dolu. Bütün siyasi partiler meydanlarda, mitinglerde herkes 12 Eylül günü yapılacak referandum hakkında halka evet veya hayır telkininde bulunuyor. Bana göre referandumun neticesi ne olursa olsun çok önemli bir maddi ve manevi enerji boş yere akmış olacak, kutuplaşma artacak ve insanların gerçek sorunlarına çözüm bulunamayacak.

Hükümet ve muhalefet birbirlerine kahve ağzıyla hitap ederek dolaylı dolaysız aşağılamayı marifet sayıyorlar. Bizim gibilere de “halk böyle istiyor, siz entel dantel takımı anlamazsınız” diyorlar.

Belki de haklılar, ben de onların söylediklerine değil kıyafetlerine yorum yapayım. Başbakanımız gerçekten çok şık giyiniyor, beyaz gömleklerine bayılıyorum. Ana muhalefet partisinin başbakanın giyimi özensiz, iyi bir terziye ihtiyacı ama mavi gömlekleri çok güzel seçilmiş. Belki “gel kardeşine” dediği başbakanımıza onun ceketlerini diken Faruk Saraç’ın adresini sorması gerekiyor. Peki acaba halk ne düşünüyor, onların bu giyim özenlerini takdir ediyor mu, neden üstlerine başlarına gösterdikleri özeni dillerine göstermezler?

Yüksek Askeri Şura sonunda sonucu biraz yaş da olsa bitti, ortaya çıkan sonucu herkes kendi mezhebine göre yorumluyor. Çok sıkıntılı bir süreçten geçtik ama bunun gerçek sonuçlarını daha sonra hissedeceğimizi düşünüyorum.

Fazıl Say Fenerbahçe’ye Yavşak dedi, Fenerliler çok alındı. Ben Fazıl Say’ı çok seven ve takdir eden bir müzikseverim ama ona hatırlatmak isterim ki “kem söz sahibine aittir”. Ayrıca onun ki bir durum tespiti ve görüş bildirimi, halbuki önemli olan çözüm üretebilmek. Fazılcığım sence ne yapılmalı onu söyle. Ayrıca logolarına baktım, Fenerbahçe’nin yenildiği “Genç Oğlanlar” takımı bizim en eski futbol takımımızdan daha önce kurulmuş.

Bu yıl ağustos ayında 5 tane Pazar, 5 tane pazartesi ve 5 tane Salı günü varmış, bu 823 yılda bir gerçekleşen bir durummuş, bu mesajı 8 kişiye gönderirseniz bol paraya kavuşacakmışsınız, ben acaba kaç kişiye bu mesajı attım bilemiyorum, haftaya yeni Alfa Romeo Giulietta ile beni görürseniz bilin ki kehanet gerçekleşmiş olacak. Ama gerçekleşmezse…!

O zaman da sizi “Ramazan’da Caz” programına davet ediyorum, 14-31 Ağustos arasında gerçekleşecek bu güzel etkinliği anlatmak üzere konserleri düzenleyen Hakan Erdoğan ile birlikte mikrofonun karşısına oturduk.

Bakın sizler için hangi müzikleri seçmişiz:
1 / Anouar Brehem / Le pas du chat noir / Le pas de chat noir
2 / Ahmad Jamal / CD: After Fajr / After Fajr
3 / Ahmad Jamal / CD: O Quiet Time / A Quiet Time
4 / Dhafer Youssef / CD: Malak  / Tarannoum
5 / Münip Utandı / CD: Ku-i Hicaz / Müptalayım
6 / Abdullah İbrahim / Yarona / Barakat
7 / Aydın Esen / Living / Nefes

Bu hafta ne öğrendim?

Arkadaşım söyledi, Evde kazak erkek son sözü söylermiş: Sen nasıl istersen karıcığım! :)
Hepinize güzellikler dolu günler ve hayırlı Ramazanlar dilerim.

Sevgiyle kalın
Tunçel GÜLSOY

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.