Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması All Star heyecanı orkestra kategorisiyle devam ediyor

Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması All Star heyecanı orkestra kategorisiyle devam ediyor

Türkiye 1960'lı ve 70'li yıllarda müzik yarışmaları cennetiydi. Sayısız pop starı adını ilk kez bu yarışmalarda duyurmuştur. Bugün bu gelenek televizyon üzerinden müzik yerine yetenek veya şovun önemli olduğu bir gösteriye dönüşse de ara ara gelen Liselerarası Müzik Yarışması haberler gençler arasındaki potansiyelin hâlâ canlı olduğunu gösteriyor.

 

Serhat Hacıpaşalıoğlu yönetiminde End Productions tarafından gerçekleştirilen "Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu" ödülüne sahip Liselerarası Müzik Yarışması bu potansiyelin sürdüğünün ispatı olabilir.

 

1998-2019 yılları arasında, icra, kız solist, erkek solist, sahne performansı, orkestra, enstrüman ve özel ödüller kategorilerinde dereceye giren öğrencilerin ve okulların, 10 milyon kullanıcılı ‘’Hadi’’ kanalı üzerinden tekrar yarışarak oylanacağı, İpana Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması All Star’ın bu bölümünde, En İyi Orkestra kategorisinde son 5 yılda dereceye giren okullar yarışacak. Yarışacak kategorilerde 25 Temmuz’daki finale kadar sürecek oylamadan en fazla oyu alan okula, İpana tarafından karaoke müzik stüdyosu kurulacak.

 

Tüm dallarda ödül alan gruplar ve öğrenciler içinden en iyilerin seçileceği ve Ataman Erkul’un canlı sunumuyla Salı ve Perşembe günleri Hadi uygulaması üzerinden 21.30’da başlayacak yarışmanın ikinci bölümünde, En İyi Orkestra kategorisinde dereceye giren 3 ilden 17 okul yarışacak.

 

 

All Star heyecanı En İyi Orkestra kategorisiyle devam ediyor

 

Her bölümde farklı bir kategorinin değerlendirileceği All Star’ın 2 Temmuz Perşembe günü ‘’Hadi’’ kanalından canlı yayınlanacak ikinci bölümde, son 5 yılda ‘’En İyi Orkestra’’ kategorisinde dereceye giren adaylar sunulacak ve video oylaması başlayacak. Son 5 yılda Ankara, İstanbul ve İzmir’den 17 okul, en iyi olmak için yarışacak.

 

En İyi Orkestra kategorisinde son 5 yılda dereceye giren okullar şöyle:

 

2015 yılı birincisi Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, ikincisi Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi ve üçüncüsü Ankara Atatürk Anadolu Lisesi.

 

2016 yılı birincisi Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi, ikincisi Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi ve üçüncüsü Özel Saint-Benoit Fransız Lisesi.

 

2017 yılı birincisi Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi, ikincisi Özel Saint Benoit Fransız Lisesi ve üçüncüsü Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi.

 

2018 yılı birincisi Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi, ikincileri Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve Galatasaray Lisesi, üçüncüsüÖzel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi.

 

2019 yılı birincisi Özel TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi, ikincileri Özel Saint Benoit Lisesi ve Oğuzcan Polat Anadolu Lisesi, üçüncüsü TED Özel Atakent Koleji.

 

Bu yarışmaya katılmak, destek olmak veya oy vermek için ‘’Hadi’’ isimli uygulamayı indirdikten sonra uygulama üzerinden Salı ve Perşembe günleri 21.30’da İpana Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması All Star’ı izleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 01 Temmuz 2020, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.