Ünlü yazar Franz Kafka'yı anlatan televizyon dizisi başladı

Ünlü yazar Franz Kafka'yı anlatan televizyon dizisi başladı

 

Kafka'nın hayatı, gizemleri, skandalları ve hayal gücü TV dizisine dönüştü

 

 

Edebiyat tarihinin en önemli kalemlerinden, "Metamorfoz" ve "Dava" gibi kitapları dahil olmak üzere eserleri yüz sene sonra bugün dahi küresel kültürü etkilemeye devam eden efsanevi yazar Franz Kafka'nın bohem yaşamı, gizemleri, skandalları ve eşsiz hayal gücünü konu alan 6 bölümlük yeni televizyon dizisinin tanıtımı yapıldı. İlk bölümü 6 Haziranda yayınlanan dizi ChaiFlicks isimli platformda yayınlanıyor. Yönetmenliğini David Schalko'nun üstlendiği dizi Rainer Stach'ın senaryosu üzerinden uyarlandı.

 

 

Yukarda kısa tanıtımını izleyeceğiniz dizide farklı televizyon dizilerinden tanıdığımız oyuncular yer alıyor. Başrollerinde Kafka'yı Joel Basman ("Land of Mine") canlandırırken, Max Brod rolünde David Kross ("The Reader"), Milena Jesenska rolünde Liv Lisa Fries ("Babylon Berlin"), Felice Bauer rolünde Lia Van Blarer, Dora rolünde Tamara Romera Gines oynuyor.

 

Batı basınında ilgiyi üzerine çeken diziye dair Artsfuse magazinde "Her zaman bir ikon olan yazarın sürükleyici biyografisi" denirken, The Wall Street Journal'de "Elektrik... fantastik olanı gerçekle birleştiriyor" yorumu yapıldı. Ünlü The Economist ise diziye dair "Ölümünün üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen Kafka hâlâ zamanın ruhunu yaşıyor" yorumu yapıldı.

 

 

Cazkolik.com / 08 Haziran 2024, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.