Yılbaşı geldi... Ya hediye? Ne almayı düşünüyorsunuz?

Yılbaşı geldi... Ya hediye? Ne almayı düşünüyorsunuz?

Yılbaşı dönemi hediye demek. Bu amaçla biraz eğlenceli, çokca müziği ilgilendiren bir takım ürünleri burada size duyurmak istedik. Bakalım nasıl bulacaksınız. Yılbaşına daha 15 gün var, eğer içlerinden birini beğendiyseniz getirtmek için zamanınız var, yurtiçinde var mıdır emin değiliz ama artık farketmiyor malum.


Mobil Printer


Eski dönemlerin büyük markaları şimdilerde gelişen yeni teknolojilere uyum sağlamaya çalışıyor. Yılların Fuji Film’i de bu markalardan. 200 dolarlık SP-3 Mobile Printer cep telefonlarından saniyeler içinde kaliteli fotoğraf baskısı almanızı sağlayan bir printer. (fujifilm.com)


The Square-Shot Camera


Yine bir Fuji Film cihazı. Az önceki portatif printerın fotoğraf makinesi. Çek-bas, çek-bas, çek-bas. Baskıları polaroide yakın türdeymiş. Yılbaşı gecesi anıları için birebir. 130 dolarlık fiyatı var. Web sitesinde baskı malzemesine ilişkin bilgi de veriyordur mutlaka. (Fujifilmusa.com)


Pikaplar da kablosuz


Yamaha MusicCast Vinyl 500 Turntable isimli cihaz firmanın tabiriyle dağınıklıktan arınmış bir sistem. Ortalıkta kabloların olmamasını kastediyor. Kablosuz sistemler kaliteli, hifi müziğe yöneldi malum, Yamaha da bu konuda bir adım atmış ama alacağınız hoparlörlerin de elbette uyumlu olması lazım. 700 dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor. (usa.yamaha.com)


Vurmalıları severiz


Türk halkı olarak vurmalıları severiz. Enstrüman ustası olmamıza gerek yok, şarkı söylerken de oraya buraya vurarak tempo tutarız, daha meraklımız için ise üzerine oturularak çalınan Cajon’lar iyi bir hediye olabilir. Cajon’lar bize flamenko ile gelmişti, şimdi her müzikte var. Şu adrese girip gönlünüze göre bakınabilirsiniz. (tocapercussion.com)


Bu raf başka


Bu raf mutfak rafı ya da çalışma odanızdaki raflardan değil. Bu, daha çok müzisyenler için ama evinde dekoratif eşyaları sevenlerin de kullandığını görmüşlüğümüz var. Mikrofon sehpası. Hatta nota sehpasına da takılabilir şekilde dizayn edilmiş bir raf. (gatoframeworks.com)

 


Eames Radio


Son dönemin yükselen mini cihazı resimdeki gibi retro görünümlü dijital radyolar. Envai çeşidi var. Tabii iyisi kötüsü karman çorman vaziyette. Bu marka iyi mi doğrusu bilmiyoruz ama 999 dolarlık fiyatı insanı sıkı bir YUH çektiriyor. Bu cihaz diye yola çıkar araya araya en uygununu bulursunuz eminiz. (vitra.com)


Şapkasız çıkmam abi


Fötr şapkalar hep trendy. hatshop.com fotoğraftaki şapkaların adresi. Her şeyim tamam sadece şapkam eksik diyorsanız 725 doları hazırlayın. Valla bizce etmez burada çok daha iyileri vardır eminiz ama para sizin :(


Müzisyenler için kamera


Kodak firması müzisyenler ve sanatçıların tamamı için bir aksiyon kamerası yapmış. Sürükleyici videolara sahip olmalarını sağlayacak, 360 derece ve 4K çözünürlükte net ve ayrıntılı çekimler yapabilecekleri bir kamera. Daha meraklıları yandaki adrese davet ediyoruz (kodakpixpro.com)


Unutulmaz konserlerin biletleri


İşte uyanıkça bir girişim. Yıllardır gittiğimiz konserlerin biletlerini bazen saklarız, bazen atarız, bazen biryerlerden çıkar anılara boğuluruz falan filan ama bu firma gelin bunları bizim ürettiğimiz şu plastik kaplarda saklayın diyor. Hem de ucuz bir seçenek. (ticketalbums.com)


Çokyönlü aydınlatıcı


Aydınlatma lamba tasarımları genellikle berbattır. Ta eski yıllardan gelen formlar hâlâ kullanılır. Bu da onlara benziyor aslında. Çokyönlü aydınlatıcı ama ödüllü imiş. Şöyle; 25 saat yüksek yoğunlukla aydınlatma sağlıyor. Aşağı yukarı her müzik standına takılabiliyor. Renkleri beyazdan kırmızıya değişebiliyor. Her açıda kolay konumlandırma esnekliği var. Davul pedalı şeklinde bir kısmı var, o ne acaba? Onu tam anlamadık ama siz yandaki adrese girip daha detaylı inceleyebilirsiniz. (on-stage.com)Cazkolik.com / 16 Aralık 2018, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.