Yılın ilk toplu konser etkinliğinde hangi usta sanatçıları izleyeceğiz?

Yılın ilk toplu konser etkinliğinde hangi usta sanatçıları izleyeceğiz?

Beyoğlu Akbank Sanat, ocak ayında gelenekel gitar günleri kapsamında gitarın dünyaca ünlü üç önemli ismini ağırlıyor. 17 Ocak Çarşamba günü dünyanın en önemli lavtacılarından, iki Diaposon d`Or Ödülü sahibi Hopkinson Smith`in "Elizabeth Dönemi Lavta Müziği"nin seçkin örneklerini yorumlayacağı konserle başlayacak. ECM Firması`ndan çok başarılı iki albüm çıkaran Macar gitarist Zsofia Boros`un 24 Ocak Çarşamba günü gerçekleştireceği resitaliyle devam edecek olan Akbank Sanat Gitar Günleri, 31 Ocak Çarşamba günü efsane Japon gitarist Kazuhito Yamashita`nın kendisi kadar yetenekli kızı Kanahi Yamashita`nın konseri ile sona erecek.


Konserler Hopkinson Smith ile başlıyor


1946`da New York`da dünyaya gelen ve Hesperion XX gibi erken dönem oda müziği topluluklarının da olduğu sayısız projede yer alan Hopkinson Smith, 1980`lerin ortasından bugüne neredeyse tamamen solo repertuvarını geliştirmeye yöneldi ve erken dönem telli enstrümanları ile Astrée için yapmış olduğu kayıtlarla önemli ödüller kazandı. Bach`ın solo keman için sonat ve partitalarının lavta için düzenlemelerini içeren 2000 yılı albümü ile eleştirmenlerin büyük övgüsünü kazanan sanatçı, Pierre Attaingnant tarafından yayınlanmış olan rönesans müziğinin lavta için yazılmış örnekleri içeren albümü ile ve 2005 yılında yayınlanan John Dowland albümü ile iki kez Diapason D`Or ödülünü kazandı.


Etkinlik: Hopkinson Smith
Tarih: 17 Ocak 2018, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Zsofia Boros Akbank Sanat Gitar Günleri`nde


Akbank Sanat Gitar Günleri, ECM Firması`nca 2013 yılında yayınlanan "En Otra Parte" ve 2016 yılında yayınlanan "Local Objects" albümleri ile eleştirmenlerin büyük beğenisini kazanan Macar gitarist Zsofia Boros`un 24 Ocak Çarşamba günü gerçekleştireceği resital ile devam ediyor.


Etkinlik: Zsofia Boros
Tarih: 24 Ocak 2018, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.Konserler Kanahi Yamashita ile sona eriyor


Akbank Sanat Gitar Günleri, 31 Ocak 2018, Çarşamba günü efsane Japon gitarist Kazuhito Yamashita`nın kendisi kadar yetenekli kızı Kanahi Yamashita konseriyle sona eriyor. Çocukluğundan bu yana "Kazuhito Yamashita Quintet Ailesi"nin bir üyesi olarak İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, ABD, Kore, Vietnam, Singapur ve Japonya`da konserler veren sanatçı, geçen eylül Münih`te düzenlenen ve yarı finalistleri arasında yer aldığı 66. ARD Uluslararası Müzik Yarışması`nda yarı finale yükseldi ve geleceğin yıldızlarından biri olarak gösterildi.


Etkinlik: Kanahi Yamashita
Tarih: 31 Ocak 2018, Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.


Cazkolik.com / 10 oak 2017, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.