Kırk yıllık Walkman baktı rekabetle baş edemiyor yeni modelini kimse alamasın diye som altınla kapladı

Kırk yıllık Walkman baktı rekabetle baş edemiyor yeni modelini kimse alamasın diye som altınla kapladı

Sony'nin yeni Walkman tasarımı üç katı fiyata altın kaplama modelle geliyor.

 

Taşınabilir müziğin 40 yıllık efsanesi Walkman yeni yüzyılda rekabet edebilmek amacıyla geliştirdiği iki yeni ürünü duyurdu: Sony NW-WM1AM2 ve çok daha değerli olan kardeşi NW-WM1ZM2.

 

Yeni nesil bu Walkman'ler 2016'da piyasaya sürülen NW-WM1A ve NW-WMZ'nin halefleri.

 

İki model de Nisanda satışa sunulacak:
NW-WM1AM2 1600 $ fiyatla satılacak.
NW-WM1ZM2 ise 3200 $'a olacak.

 

İki model arasındaki temel fark, ZM2'nin kasasının "%99,99 saflıkta (4N) Altın Kaplama Oksijensiz Bakırdan (OFC)" yapılması, ona oldukça havalı bir altın tasarım vermesi ve fiyatını diğer modele kıyasla neredeyse üç katına çıkarmasıdır.

 

Sony mühendislerine göre malzeme yalnızca lüks estetiği amacıyla kullanılmıyor. Daha güçlü bir dijital zemin ve daha yüksek sertlik sağlayarak daha net, daha kapsamlı ses amaçlanıyor, böylece, her enstrümanı canlı performans izlermiş gibi dinliyorsunuz. İddiaları bu. Elbette test etmedik, eden birini de tanımıyoruz, sadece iddialarının bu olduğunu belirtebiliriz.

 

Diğer bir fark noktası isi amfiden ZM2'deki dengeli kulaklık jakına çalıştırmak için birinci sınıf Kimber Kable kablolarının kullanılması, AM2'de ise "düşük dirençli OFC kablosu" kullanılıyor. Şasi ve kablolama dışında, ZM2 ayrıca iki kat yerleşik depolamaya sahip. 128 GB'a karşı 256 GB. Her ikisinde de belleği genişletmek için microSD kart yuvaları bulunuyor.

 

M2 modellerindeki iyileştirmeler arasında 5 inçlik HD ekran, 30 ila 40 saat arasında pil ömrü, FLAC oynatma ve Android 11 ve Wi-Fi bağlantı desteği yer alıyor.

 

Bu son özellik, bir Wi-Fi ağına bağlandığında akış cihazı olarak kullanılmasına izin vererek dijital platformlardan kablosuz müzik dinlemenize imkan tanıyor. Ayrıca ana ekranı kişisel zevkinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz.

 

M2 yinelemelerinde kapasitörler ve güç kaynağı gibi bir dizi dahili bileşen de iyileştirildi ve Sony'nin "önceki modele kıyasla daha zengin, daha pürüzsüz ve daha geniş bir ses alanı" sunacağını iddia ediyor.

 

Her ikisi de Walkman için bağımsız olarak geliştirilen S-Master HX dijital amfi teknolojisinden yararlanıyor. Ayrıca, çift saat ve ince ses kaydına sahipler ve Sony, daha hassas ses lokalizasyonu ve daha geniş bir ses sahnesi sağlamak için ilk kez altın içeren bir yeniden akışlı lehim kullanmış.

 

Her ikisinde de PCM (Darbeli Kod Modülasyonu) sesini 11.2 MHz DSD'ye (Direct Stream Digital) yeniden örnekleyen bir DSD Yeniden Düzenleme Motoru bulunuyor. Ayrıca, sıkıştırılmış müzik dosyalarını DSEE Ultimate algoritmasıyla yükseltmek mümkün. Bu, sıkıştırma işleminde kaybolan akustik incelikler ve dinamik aralık gradyanları gibi ayrıntıları geri yükleyerek orijinal sese daha yakın bir dinleme sunuyor.

 

Satın alabilene hayırlı olsun.

 

Cazkolik.com / 13 Şubat 2022, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.