012 / Konu: Koşmak, Konuk: Dr. Taner Damcı

012 / Konu: Koşmak, Konuk: Dr. Taner Damcı

Yaşam aslında uzun bir yürüyüş. Kimi yürüyüşünü neden ve nereye yürüdüğünü düşünerek yapıyor, kimi ise kendisine sunulanları demirbaş kabul ederek. Ahmet Erözenci, bu hafta koşarak yaşayan bir ismi; Dr. Taner Damcı`yı ağırlıyor...

Prof. Dr. Taner Damcı yaşam döngüsünü koşarak yaşayan biri: Türkiye`nin ilk çöl maratoncusu, bir doğa insanı. Koşmanın, hatta bunun da ötesinde, çölde koşmanın kendisine kazandırdıklarını, sınırsızlığını, bedenini tanımasına, yaşam şekline olan katkısını bizlerle paylaştı.

Ahmet Erözenci ile iletişime geçmek, görüş ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen tıklayın.

Radyo Cazkolik / 26 Temmuz 2011, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Ben de bu programın her saniyesinden keyif aldım. Çevremdeki arkadaşlarım ile paylaşıyorum. @Taner Damcı: Sizi çok tebrik ederim. Harika işler yapmışsınız. Bir ömür boyu spor ile koşmanız dileğiyle.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Ahmet, programların her seferinde içsel düşünce yoğunluğuna sürüklüyor. Ama bu kez doruklarda bir yerlerde.. Harika bir konuğun ve harika bir konusu vardı. Sayın Prof.Damcı"ya, verdiği mücadele ve sabır cesareti ve herkesin kendinde bulabileceği bir çölü (güçlüğü) aşmayı başarabileceği umudu için çok teşekkürler. Şiirler de çok güzeldi.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Ahmet Bey merhaba, Programınızdan Taner Hocamızın maili ile haberdar oldum. Her saniyesini keyifle ve dikkatle dinledim. Ben de haziran ayında Taner Hocamızın izinde Gobi Çölü ultra maratonuna katıldım. 200 km sonrasında bırakmak zorunda kaldık benimle beraber gelen arkadaşım Alicem Aktaş ile. Alicem Aktaş ile de daha önce Taner Hocamızın mimarı olduğu ve Tr. de ilk kez gerçekleşen Likya Yolu Ultra Maratonu’ nda tanıştık. Programınız, içeriği ve konuk seçiminiz için sizlere çok teşekkür ederim. Program beni tekrar çöle götürdü. Tebrikler. Ben de Taner Hocamızın izinde gelecek sene AtakamA Çölü ile tekrar başlayacağım bu maceraya. Görüşmek dileğiyle.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çöl maratonu gibi müthiş bir deneyimi konu aldığınız için konuğunuza ve size çok teşekkürler. Modern çağın dervişlik süreci gibi bir izlenim bıraktı bende. Artık insanlar pişmek için değişik yollar keşfediyorlar gibi. Şiirin de yer alması daha da güzel olmuş.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Her programda oldugu gibi bu programda da farklı bir kavramı dinledik. Zevkle dinledigim bir program oldu. Zaman zaman benim de koştuğum zamanlar oldu ama böylesine koşabilen (koşullar açısından) birine ilk defa rastladım. Tebrik etmekten geçemeyecegim. Bu sohbet ve şiir ile şarkılar gerçekten dinlenmesi hoş bir program ortaya çıkardı..Ağzınıza sağlık..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.