Berklee Müzik Akademisi Burs Turnesi kapsamında İstanbul`da.

(Bu yazıya ait okunma rakamları 14 Şubat 2011 tarihinden sonrasına aittir.)


Herkese merhaba,

Dünyanın önde gelen müzik okullarından Berklee College of Music, pek çok ülkede gerçekleştirdiği ‘burs turnesi’ kapsamında bu yıl ilk defa Türkiye’ye geliyor. Seminerler, atölye çalışmaları, tanıtım toplantılarının yanı sıra öğrenci seçmelerini de kapsayan etkinlikler 20-23 Kasım tarihleri arasında İstanbul’daki Modern Müzik Akademisi’nde (MMA) gerçekleştirilecek.

Berklee’nin kendine has öğrenci seçme ve değerlendirme süreci, başvuranların kuvvetli olan müzikal yönlerini ortaya koyabilmelerine ve akademik hedeflerine doğru ilerlemelerine olanak sağlamakla birlikte; kurumun öğrenci adayının eğilimlerini ve Berklee’nin dinamik ortamında başarılı olabilme yeteneğini ölçebilmesine imkan vermekte. Kabiliyetli müzisyenlerle bir araya gelmeyi amaçlayan Berklee’nin dünya çapındaki burs turnesi, her yıl A.B.D, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’da 40’tan fazla kenti ziyaret etmektedir.  Şimdiye kadar verilen bursların toplam parasal değeri 20 milyon doların üzerindedir.

Geçtiğimiz yıl, küresel erişimini daha da genişletmek adına Afrika ve Avustralya’yı da ziyaret eden Berklee, öğrenci seçmelerini Antartika haricindeki tüm kıtalarda gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi almak veya seçme/mülakata katılım başvurusu yapmak için  http://berklee.edu/wst  internet sayfasını ziyaret edebilir ya da scholarships@berklee.edu adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Modern Müzik Akademisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ücretsiz seminerler, atölye çalışmaları, tanıtım toplantıları herkesin katılımına açıktır.  Etkinlikler BerkleeBerklee öğrenci temsilcileri de Berklee takımına dahil olarak sunumlara asist edeceklerdir. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi MMA websitesi www.mma.gen.tr ‘den elde edilebilir.

Etkinlik Takvimi
23 Kasım 2009 - Pazartesi - Berklee Seminer ve Atölye Çalışmaları 1. Gün
11.00 - 13.00 : Seçme Sınavına Nasıl Hazırlanmalı? – Ritmik Enstrümanlar
15.00 - 17.00 : Seçme Sınavına Nasıl Hazırlanmalı? – Melodik Enstrümanlar
17.00 - 18.30 : Berklee College of Music and Modern Muzik Akademisi Tanıtım Toplantısı
 
24 Kasım 2009 - Salı - Berklee Seminer ve Atölye Çalışmaları 2. Gün
11.00 - 12:30 : Armoni konulu seminer
12.30 - 14.00 : Aranjman ve Prodüksiyon konulu seminer
15.00 - 16.30 : Teknoloji konulu seminer
16.30 - 18.00 : Performans/Emprovizasyon konulu seminer
 18.00 : Berklee ve MMA öğrencileri ev sahipliğinde Jam Session
 
25 Kasım 2009 - Çarşamba - Berklee öğrenci seçme sınavları ve mülakatları

26 Kasım 2009 - Perşembe - Berklee öğrenci seçme sınavları ve mülakatları
 
Berklee College of Music; Öğrencileri müzik kariyerlerine hazırlamak için en iyi yolun çağdaş müziği çok çalışmak ve çok pratik yapmak prensibinden hareket ederek kurulmuştur. Berklee, 60 yılı aşkın bir sürede sürekli gelişerek müzik sanatının ve müzik sektörünün geldiği en ileri noktada yer almaktadır.  Bir düzineden fazla majör, 70’den  fazla ülkeden gelen yetenekli öğrenci profili, müzik endüstrisinin en önemli figürlerini oluşturan mezunlar topluluğu ile bugünün ve yarının müziğini öğrenebileceğiniz bir kurumdur. Berklee’ye 70’den fazla ülkeden öğrenci geliyor olması okula gerçekten de enternasyonel bir kimlik kazandırmaktadır. Berklee öğrencilerinin %20’den fazlası A.B.D. dışındandır.

Zuhal Focan
focan@nardisjazz.com

Cazkolik.com

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Zuhal Focan

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.