Bu haber malt viski ve caz tutkunlarına hitap ediyor

Bu haber malt viski ve caz tutkunlarına hitap ediyor

Malt viskilerin şahikalarından Lagavulin'in Jazz Festival Whisky'si imkânı olanlar için neden gitmeye değer?

 

 

İki nedenle değer; İlki, elbette işin içinde caz olması, ikinci neden ise -malt viski tutkunları için bu neden daha kıymetli olabilir- Lagavulin'in, festivalin 25. yıldönümü anısına son derece değerli 3.000 adet ve sadece festival zamanı adada satılan, fotoğrafını gördüğünüz ekstra özel şişelenmiş olmasıdır.

 

Her sene Eylül ayında düzenlenen Islay Jazz Festival için turistler bu adaya akın ediyor. Eylülden sonra soğuyan hava yüzünden yılın son ılıman dönemi olan bu ayda iyi müzik dünyaca ünlü İskoç viskisi eşliğinde festivali izlemeye gelenlere sunuluyor.

 

 

25. yıl dönümüne denk gelmesi nedeniyle ekstra özel bir sene

 

 

Lagavulin, dönümü anısına 15 yıllık olağanüstü bir şişeleme çalışması başlattı.

 

 

Lagavulin'in fabrika müdürü Jordan Paisley, "Bu yıl festivali kutlamak amacıyla giderek gelişen İspanyol caz sahnesinden etkilenerek oloroso şeri fıçılarında benzersiz bir Lagavulin ifadesi yarattık" açıklamasında bulundu.

 

 

Lagavulin'in isli tadıyla güzel eşleşen tatlı kırmızı meyve notalarını sunan olağanüstü sınırlı sayıda yeni bir şişeleme seri üretildi

 

 

Kurutulmuş meyve ve ceviz aromalarının ardından markanın imzası niteliğindeki yoğun duman/is derinliği ve karmaşıklığını sunan bu yeni sürüm şeri fıçılarının yarattığı zengin meyvemsi tat, klasik tatlara farklı bir dokunuş katarak markanın kanonunda benzersiz yeni bir şey yaratıyor.

 

 

Fakat bu yeni sürüm sadece Lagavulin içki fabrikasında satılıyor ve yalnızca 3 bin şişe halka satılıyor

 

 

Fiyatı 305 dolar olarak açıklanan caz kokulu bu benzersiz viskiden tadacak şanslılar bakalım nasıl bir tecrübe yaşayacak.

 

 

Festivalde hangi sanatçılar sahne alacak?

 

 

Graeme Stephen, Michael Willis, Matt Carmichael Quartet, Ionad Chaluim Ile, Paul Harrison, Alan Benzie, Tommy Smith, Laura Jurd, Michelle Willis, Fergus McCreadie gibi isimler festivalde konser verecek.

 

Cazkolik.com / 20 Ekim 2023, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.