Cadde'de caz başlıyor

Cadde'de caz başlıyor

Beyoğlu’nun önde gelen eğlence ve performans merkezi Jazz Stop, 17 yıllık birikimini boğazın Anadolu yakasına taşıyor. Jazz Stop Suadiye by Mirror; 16 Ekim 23.00’de soul, blues ve rock’n roll müziğinin ülkemizdeki başarılı temsilcisi Soul Stuff konseri ile kapılarını açıyor. Açılış galası ise; Zuhal Olcay ve Güvenç Dağüstün’ün düetiyle 20 Ekim 22.30’da.

 

17 yılın ardından Jazz Stop bugün içerdiği haftalık program kapsamında sahne alan müzik gruplarıyla ve ülkenin önde gelen başarılı sanatçılarıyla düzenlendiği konserlerle, bir “Jazz Stop Kalitesi” oluşturdu.

 

Tam 17 yıldır, bir gelen, bir dinleyen, bir de havasını teneffüs eden, bir kez daha gelir oldu Jazz Stop’a.

 

Jazz Stop yeni kulübünü Suadiye’de açıyor

 

Beyoğlu’nda kendine özgü bir müzik, eğlence ve müdavim kültürü yaratan Jazz Stop 17 yıllık deneyim ve kalitesini artık boğazın diğer yakasına da taşıma kararı aldı.

 

Jazz Stop ile İstanbul’da seçkin mekânlar yaratan Mirror restoranları işbirliğiyle 16 Ekim’de, Plaj Yolu Suadiye Park A Blok ikinci katta hizmete girecek olan Jazz Stop Suadiye by Mirror; gerek geniş salonu gerekse adalar ve Marmara denizi manzarası ile yaratılan ambiyansıyla Beyoğlu’nda olduğu gibi “Cadde”nin de en önde gelen eğlence mekânı olacak.

 

Açılış galası Zuhal Olcay ve Güvenç Dağüstün’ün düeti ve seçkin davetliler eşliğinde 20 Ekim’de gerçekleştirilecek Jazz Stop Suadiye by Mirror’da yine Türkiye’nin bildiği, sevdiği, geniş dinleyici kitlesine sahip sanatçılar ve gruplar yer alacak.

 

Kimler yok ki

 

İşte Jazz Stop Suadiye’de 16 Ekim-20 Ekim tarihleri arasında sahne alacak sanatçı ve gruplar:

 

16 Ekim Cuma, 23.00

SOUL STUFF: Alper Cengiz tarafından kurulan ve 1995’ten bugüne soul ve rock’n roll müziğinin Türkiye’deki başarılı bir temsilcisi olan grup, Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Marmaris’te yaptığı düzenli programlar ve konserler ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

 

17 Ekim Cumartesi, 22.30

GROUP YOL: 1988’de ilk olarak ikili (Zeki ve Mehmet) ortak müzik çalışmalarına başlayan ve 1993’te katılan üçüncü müzisyenle (Orçun) Grup 3’Gen’i kurarak çekirdek kadroyu oluşturan grup, 1998’de çeşitli müzisyenleri de aralarına katarak Group Yol adını aldı.

 

18 Ekim Pazar, 21.00

GÜVENÇ DAĞÜSTÜN: 1978’de Ankara’da doğan Güvenç Dağüstün, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girerek tenor Pekin Kırgız’ın öğrencisi oldu. Ankara Devlet Operası’nın açtığı sınavı kazanarak bu kurumun en genç sanatçısı unvanını aldı. Avusturya’nın Innsbruck kentinde Georg Schmöhe yönetiminde C. Orff’un “Carmina Burana” adlı eserinde bariton sololarının yanı sıra kontrtenor solosunu da seslendirerek bir ilke imza attı.

 

20 Ekim Salı 22.30 Açılış Galası

ZUHAL OLCAY GÜVENÇ DAĞÜSTÜN
80’li yıllardan bu yana pek çok sinema filmi, pek çok tiyatro oyunu ve oyunculuk kariyeriyle aldığı önemli ödülleri ile sanat dünyasında özel bir yere sahip olan Zuhal Olcay, 1989’da Evita Müzikali’ndeki oynadığı “Evita” rolündeki olağanüstü performansı ve başarısıyla müzik dünyasına adımını attı. Ödüllerle dolu tiyatro ve sinema hayatına paralel olarak yürüttüğü müzik çalışmalarını önce Vedat Sakman, daha sonra Bülent Ortaçgil ile devam ettiren Zuhal Olcay; Küçük Bir Öykü, İyisin gibi parçalarla müzik listelerine girdi. Zuhal Olcay, Küçük Bir Öykü (1990), İki Çift Laf (1991), Oyuncu (1993), İhanet (1998), Başucu Şarkıları (2001) ve Başucu Şarkıları–2 (2005) ve Cengiz Onural’la ortak çalışması olan “Hiçbiryerde” isimli albümlere imza attı. Zuhal Olcay’ın son albümü “Aşk’ın Halleri” ise bu yıl içinde müzikseverlerle buluştu. Zuhal Olcay, Jazz Stop Suadiye by Mirror’da zaten aklımızdan hiç çıkmayan şarkılarını Güvenç Dağüstün ile yorumlayacak.

 

Cazkolik.com / 14 Ekim 2009, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.