Carmen Lundy LA Madrid Theatre konseriyle HD kalitesiyle DVD`de

Carmen Lundy LA Madrid Theatre konseriyle HD kalitesiyle DVD`de

Carmen Lundy "femmé" bir kadın değil sahnede, Diana Krall gibi "fatale" bir sesi de yok, çok yüksek perdelerde gezinen bir sese de sahip değil ama sesini iyi tanıyan biri ve sesi gezindiği tüm perdelerin hakkını öylesine veriyor ki şarkının bitiminde ayağa fırlayıp alkışlamak istiyorsunuz. Son yıllarda kadın vokaller arasında ölümcül bir yarış olmaya başladı. Artık bir çoğu pop starı kategorisinde ilgi görüyor haklı olarak. Konserlerini binlerce insan dolduruyor. Şunu da unutmamak lazım, artık dünya gerçekten çok küçük, neredeyse bütün müzisyenler her yıl en az Avrupaya şöyle bir çıkıp mutlaka dolanıyor. Pazarın bu kadar genişlemiş olmasıda kendi yeniliklerini de beraberinde getiriyor elbette. Geçtiğimiz son bir kaç yıla bakarsanız çok sayıda genç ve yetenekli insanın kariyer şansını yaratmaya çalıştığını görürsünüz. Bir çoğu da gerçekten çok başarılı sanatçılar, Carmen ise bu çok genç kuşaktan değil, o kariyerini dünyanın daha güç ve daha büyük olduğu bir zaman diliminde, son 30 yılını dünyanın her köşesindeki müzikal yolculuğunu durup dinlenmeksizin sürdürürerek nakış gibi işledi. Güney Florida`da başladığı müzikal yaşamını önce New York ve Los Angeles`a, ardından dünyanın tüm köşelerine taşıdı Lundy sahip olduğu zengin vokal tekniği ve güçlü sesini yüksek standartlarda ki yorum gücüne de katarak.


Lundy, Los Angeles Madrid Theatre`da 2005 yılında verdiği bu önemli konser ile de bu yolculuğunu kutsuyor bir anlamda ailesi, dostları, müzisyenleri ve dinleyicileriyle birlikte. Caz standartlarına getirdiği yorumu 21. yüzyıla da taşımasını bilen biri Lundy. Madrid Theatre konserinde kendi klasik ekibinin yanısıra ayrıca LA String Quartet`de bir kaç parçada sanatçıya eşlik ediyor. Robert Glasper, Billy Childs, David Roitstein, Curtis Lundy (eşi), Nathan East, Kenny Davis, Phil Upchurch, Victor Lewis, Marvin "Smitty" Smith, Mayra Casales, Steve Turre, Bobby Watson, Mark Shim, Krystal Davis Williams gibi güçlü bir müzisyen kadrosu var arkasında.

18 Şubat 2005`ta Los Angeles`ın Madrid Theatre`ında kaydedilen DVD`nin dokümanter kısmında "The Art, The Night, and The Music" adıyla bir ayrı söyleşi, röportaj kaydı ve albümlerde yer almayan "lost tracks" adı altında derlenmiş "Firely", "Vu Ja De" gibi parçalarda kayıtlara eklenmiş. Ayrıca grup üyeleriyle konser esnasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan bir "Photo Gallery"de diske eklenmiş vaziyettte.

Carmen Lundy 15`ten fazla şarkı seslendirmiş konserinde; "In Love Again", "One More River To Cross", "Something To Believe in Better Days", "Where`d It Go", "Wild Child", "Afrasia!", "Happy New Year", "Long Journey Home", "You`re Not in Love", All Day, All Night", "Walking Code Blue", "Send Me Somebody To Love", "Old Friend", "(I Dream) In Living Color" gibi caz standartlarını yorumluyor. 5.1 Surround ses sistemi de sizi konser salonunun içine taşımak açısından çok başarılı, belirtelim.

Cazkolik.com

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.