Charlie Haden Quartet West’ten "Sophisticated Ladies" projesi!

Charlie Haden Quartet West’ten "Sophisticated Ladies" projesi!

Bu albüm haberi bizce son on yılın en heyecan verici projelerinden biri aynı zamanda. Charlie Haden’ın son 26 yıla damgasını vuran grubu Quartet West mükemmel bir süper proje ve albümle geri döndü. Hoş, zaten bir yere gitmemişti ama öyle denir ya; Geri döndü!

Bir fikirden, son yılların en heyecan verici albümlerinden biri haline gelen "Sophisticated Ladies" Haden’ın son yıllarda yapmayı düşündüğü ki projeden biriydi. İlki, Hank Jones ile bir düet yapmaktı ama büyük usta geçtiğimiz bahar aylarında 92 yaşında iken ölünce o projeyi unutmak zorunda kalan Haden, Universal / EmArcay firması ile tüm gücünü bu çalışmaya verdi ve albüm 26 Ekim’de yani üç-dört gün önce yayınlandı. Sanırız yakında ülkemizde de çok ses getirecektir ama ilk Cazkolik’ten duymuş olun.

Bu proje ile ilgili haberi burada kısaca aktarmış olalım ama geniş bilgiye hemen alt kısımda yeni albümler köşesinden ulaşabilirsiniz. Orada hem prodüktörü Jean-Philippe Allard’ın ağzından hem de farklı bilgilerle detaylı bir albüm içeriğini öğrenebilirsiniz.

Cazkolik.com / 31 Ekim 2010, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.