Chris Botti İstanbul'a geliyor

Chris Botti İstanbul'a geliyor

 

Ünlü trompetçi 17 Mayısta konser verecek

 

 

Chris Botti en son, yenilenen AKM'nin açılış gecesi için İstanbul'a gelmişti. Doksanlar sonrasına, çok satan müzikleriyle damga vuran trompetçi yeni nesil Chet Baker'vari tarzıyla caz dinleyicisini de aşan, daha geniş bir müziksever kesiminin sevgisini kazanmayı başardı.

 

İki sene önce ünlü plâk firması Blue Note ile sözleşme imzalayan sanatçı, bu firmadan çıkaracağı ilk albümü hakkında uzun uzadıya düşündükten sonra, Blue Note firmasının caz tarihindeki önemini de göz önünde bulundurmuş olsa gerek, caz klasiklerinden oluşan iki volümlü albüm serisinin ilkini yayınladı.

 

Chris Botti'nin müziğinin dinleyici üzerinde şık bir lokantadan içeri girerken herkesin gözleri üzerinizdeymiş gibi hissettiren bir etkisi var. Sahne duruşu 'cool', çalışı da öyle. İyi müzisyenler seçiyor, kendine has aranjmanlar yapıyor ve dünyanın farklı köşelerinde, farklı hayat tarzlarına sahip dinleyicilerini müziği çevresinde buluşturmayı başarıyor, üstelik bunu otuz yıldan fazladır yapıyor.

 

Chris Botti, adı çevresinde oluşan 'aura'yı kendi çabası kadar çalıştığı diğer ünlü müzisyenler sayesinde oluşturdu. Sting, Paul Simon, Barbara Streisand gibi pop efsaneleriyle aynı sahneyi paylaştı, trompetini onlar için üfledi.

 

Botti, 4 Mayısta çıktığı ve 41 noktayı kapsayacak dünya turnesi kapsamında 17 Mayısta İstanbul'da vereceği konserin ardından turne yolculuğuna devam edecek.

 

17 Mayıs Cuma akşamı saat 21:00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek konser yaz aylarının coşkulu geçeceğinin ispatı olabilir mi? Ayrıca, son yıllarda Açıkhava Tiyatrosu'nda caz konserlerine pek rastlamıyoruz, bu açıdan da Botti konserini izlemek cazseverler için iyi bir fırsat olacak diyebiliriz.

 

Konser biletini bilet satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 07 Mayıs 2024, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.