Dijital platformlardan kaliteli müzik dinlemenin yolu; Streaming Amplifier'lar giderek öne çıkıyor

Dijital platformlardan kaliteli müzik dinlemenin yolu; Streaming Amplifier'lar giderek öne çıkıyor

Dijital platfomların müzik yayıncılığına hakim olmasının ardından Hi-Fi üreticileri strateji değiştirdi ve müzik dinleyicisinin dijital platformlardan kaliteli müzik dinlemek ihtiyacını dikkate alan, sadece "just add speakers" tarzı hoparlörden başka hiç bir eklentiye ihtiyaç duymayan "Streaming Amplifier"lar geliştirdi.

 

Bu nesil ürünlerin 5 inç civarında ekranları, HybridDigital UcD amplileri ve BluOS bağlantıları sağlam alüminyum kasalar içine yerleştirildi. Ortalam 2x80 watt daimi güç, 2x120 watt anlık güç sağlama beceresi yanında düşük gürültü de vaad ediyorlar.

 

Bu saydığımız marifetleri sayesinde yeni nesil "Streaming Amplifier"lar Spotify, Tidal, Qobuz, Amazon Music HD gibi aklınıza gelen her tür platformdan sorunsuz ve yüksek kaliteli müzik dinleme imkanı sağlıyor.

 

Bağlantı açısından HDMI ve eARC bağlantı noktası yanında optik ve iki koaksiyel dijital giriş sunan "Streaming Amplifier"lar analog sevenleri de ihmal etmiyor ve çift RCA hat girişi, bir MM phono stage ve phono preamp sayesinde plâklardan bas tepkisini etkilemeyen müzik dinletmeyi sağlıyor.

 

Bunların yanında şüphesiz hoparlör girişleri yanında bazılarında subwoofer çıkış jak'ı da mevcut.

 

Yetmedi, bazı ürünlerde USB bağlantı üzerinden harici sürücü vasıtasıyla kendi müzik akışınızı yayınlayabiliyorsunuz. Çift yönlü aptX HD Bluetooth sayesinde kablosuz kulaklıkla dinlemek de cabası.

 

Bu saydığımız hizmetleri, tıknaz görünümlü ama güven veren bu cihazlar sayesinde satın almak mümkün. Bu hizmetleri 1.500 ile 3.000 dolar arası fiyatlara satın almak mümkün. Bu fiyatı elbette az değil, farklı markaların farklı özelliklere sahip ürünlerini de gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

 

Not: Ürün görselinde marka adı silinmiştir.

 

Cazkolik.com / 02 Ekim 2021, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.