Göktürk Caz Festivali başlıyor

Göktürk Caz Festivali başlıyor

Eyüpsultan Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "Göktürk Caz Festivali" 16-18 Eylül tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak.

 

Eyüpsultan Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, üç gün boyunca sekiz sanatçı ve topluluğun yer alacağı festivalin açılışını, Kübalı sanatçı Suami Ramirez yapacak. Küba'nın renkli müzikal mirasını bugüne kadar birçok Türk müzisyenle sahnede paylaşan Ramirez, dünyanın farklı ülkelerinde sayısız konser verdi.

 

Ramirez'in ardından sinema ve tiyatro oyuncusu Taylan Erler'in kurduğu Taylar Erler Band sahne alacak. İlk günün kapanışını Jülide Bilgi gerçekleştirecek.

 

İkinci günün açılışını dört kadından Türkiye'nin ilk ve tek üflemeli dörtlüsü Silva Quartet yapacak. Topluluk, klasik Batı müziğinden caza, tangodan popüler müziklerin sentezine farklı bir repertuvarla sahneye çıkacak. İkinci günün kapanışını Azerbaycan halk ezgilerini caz alt yapısı ile yorumlayan Nefsazz yapacak.

 

Festivalin üçüncü ve son gününde çocuk şarkılarının profesyonel müzisyenler ve sanatçılar tarafından icra edildiği, bugüne dek Pera Müzesi, Zorlu PSM, Oyuncak Müzesi gibi birçok noktada her yaştan misafirlerini kucaklayan Baby Concert ekibinin caz konsepti olan Baby Jazz sahne alacak. Ardından, konserlerinde birçok farklı dil ve tarzdan esere yer veren çok sayıda ödül kazanmış sanatçı Ayşen Zülfikar seyircilerle buluşacak. Göktürk Caz Festivali'nin kapanışını caz sanatçısı, piyanist ve besteci Kerem Görsev yapacak. Görsev'e kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman' eşlik edecek.

 

Göktürk Caz Festivali Konser Programı:
16 Eylül Cuma, Özgecan Aslan Parkı
Saat: 19:00 Suami Ramirez Project
Saat 20:30 Taylan Erler Band
Saat 21:45 Jülide Bilgi

 

17 Eylül Cumartesi, Özgecan Aslan Parkı
Saat 20:00 Silva Quartet
Saat 21:15 NefSazz

 

18 Eylül Pazar, Özgecan Aslan Parkı
Saat: 18:30 Baby Jazz Konseri (0-12 yaş çocuklara özel caz konseri)
Saat 20:00 Ayşen Zülfikar
Saat 21:30 Kerem Görsev Trio (Festival kapanışı)

 

Cazkolik.com / 05 Eylül 2022, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.