Gregory Porter'dan kuru gürültü yılbaşı hediye sepeti

Gregory Porter'dan kuru gürültü yılbaşı hediye sepeti

Gregory Porter 2 Ekimde "Still Rising" isimli yeni bir albüm yayınladı ama bu albüme 'yeni' demek abartılı olur zira bu bir albüm değil yılbaşı hediye sepeti olmuş.

 

İki diskten oluşan albümün ilk diskinde 5 yeni parça var deniyor ama onlar hangi parçalar? Ya da yeniden kastı ne? Bütün parçaları daha önce dinledik. Ayrıca, yeni olarak, iki yeni düzenleme var denmiş o da bayram şekeri kabilinden bir açıklama. 'Yeni düzenleme' caz için çok pop bir laf. İlk diskten kalan 9 parça Porter'ın sevilen ünlü şarkılarından oluşuyor. Bu da yılbaşı sepetine elde kalmış çukulata paketlerini koymak gibi bir şey.

 

Gelelim ikinci diske

 

İkinci albüm Porter'ın diğer ünlü şarkıcılarla yaptığı kayıtları içeriyor. Bunlar mı acaba ilk kez albüme alınan parçalar?

 

Aslında, ortada yeni albüm yok.

 

2017'den beri yok! Ama hep bir kuru gürültü var.

 

Geçen sene yayınlanan "All Rise" da yeni albüm değildi, ondan önce çıkan "One Night Only" konser kaydı idi. Son yeni albüm 2017'den Nat King Cole şarkıları idi ki o da matah bir kayıt değildi.

 

Gregory Porter ilk albümü "Water"dan bu yana sadece 5 albüm yayınladı.

 

Bu son çıkan ise bu 5 albümdeki popüler parçalardan oluşan bir yılbaşı sepeti. Ama bu sepet öyle bir sepet ki 2014 albümü 20 milyon dinlenme ile bir caz albümü performansının çok ötesine geçti.

 

Yani, başarı var ama ortada caz yok!

 

Feridun Ertaşkan

 

Cazkolik.com / 09 Aralık 2021, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com kurucusu, editör ve yazar.

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X