Hoparlör tasarımları ne kadar değişti! Harman Kardon'un yeni hoparlörü sadece sesi değil evlerin havasını da yeniliyor

Hoparlör tasarımları ne kadar değişti! Harman Kardon'un yeni hoparlörü sadece sesi değil evlerin havasını da yeniliyor

 

Harman Kardon’dan evin havasını değiştirecek yeni hoparlör: Aura Studio 4

 

 

 

Mükemmel sesi ve benzersiz tasarımıyla Harman Kardon Aura Studio 4 satışa sunuldu. Alanında 70 yıllık deneyimiyle dünyanın en çok tercih edilen üst düzey ses sistemleri markalarından Harman Kardon’un ev içi kullanıma yönelik tasarlanan premium bluetooth hoparlörü Aura Studio 4, 15 Eylül’den itibaren Türkiye’de satışa çıktı. 360 derece mükemmel ses deneyimi ve modern tasarımla eşsiz görsellik vadeden Aura Studio 4, ışık ve sesin zarafetiyle duyulara ilham veriyor.

 

1953 yılından bu yana hoparlör, kulaklık ve lüks segmentteki araçlar için ses sistemleri üreterek kullanıcıyla buluşan Harman Kardon, eşsiz tasarımıyla dikkat çeken bluetooth hoparlörü Aura Studio 4’ü piyasaya sürdü. Harman Kardon'un güvenilir ses uzmanlığıyla tasarlanan ikonik Aura Studio hoparlör serisinin en yeni üyesi Aura Studio 4, etkileyici ışık modları eşliğinde dinleyiciyi müziği aslına sadık kalarak duymaya davet ediyor.

 

 

 

Tüm odaya eşit yayılan çarpıcı ses deneyimi

 

 

Aura serisinin geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen ilk ürünü olan Aura Studio 4, orta ve yüksek frekanslar için ayrılmış 6 hoparlör ve zemine dönük 5,2 inç subwoofer dizilimi ile 360 derecelik ses deneyimi sunan geniş akustik ses sahnesi ve nokta atışı doğrulukta parlak, net ve temiz bir duyum vadediyor. Tüm duyuları harekete geçiren, sürükleyici ve benzersiz Harman Kardon ses kalitesini evlere taşıyan Aura Studio 4, sorunsuz kablosuz akış sağlayarak aynı anda iki cihaz ile eşleştirilebiliyor. Hoparlörün bir adet de AUX kablo girişi bulunuyor.

 

 

 

324 kristal ile ilham veren renk modları

 

 

Serinin ikonik tasarım mirasını devam ettiren Aura Studio 4, transparan kubbenin tabanına yerleştirilen 324 ayrı kristal sayesinde büyüleyici bir ortam ışığı sunarak bulunduğu odanın ambiyansını zenginleştiriyor. Aura Studio 4’ün özenle hazırlanmış ışık animasyonu paletindeki Kutup Işığı, Evren, Yağmur Damlası, Bulut ve Ateş adı verilen hareketli ışık modları hem müziğin dinleyicideki etkisini artırıyor hem evlere ilham verici bir görsel hava katıyor.

 

 

 

Müzik ve tasarıma sürdürülebilir dokunuş

 

 

Harman Kardon, üstün ses performansı ve modern tasarımı buluşturduğu Aura Studio 4’ün üretiminde sürdürülebilir malzemeler kullanmasıyla da fark yaratıyor. Hoparlör ızgarası kumaşı yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester iplikten dokunan Aura Studio 4, yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum bileşenlere sahip olmasının yanı sıra hoparlör muhafazası da %85 geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor. İsviçre’de düzenlenen Montreux Caz Festivali'nde Harman Kardon'un 70. yıl dönümü kutlamalarında tanıtımı yapılan Aura Studio 4, ABD’nin ardından 15 Eylül’den itibaren Avrupa ve Türkiye’de de satışa sunuldu.

 


 

 

Harman Kardon hakkında

 

 

Harman Kardon 1953 yılında Sidney Harman ve Bernard Kardon tarafından farklı tasarımlar ile öncü bir ses sistemi oluşturmak amacıyla Harman International Industries, Inc. adıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu. Kuruluşundan 6 yıl sonra dönemin en geniş bant aralığına sahip lambalı amplifikatörü olan The Citation II modelini üreterek dikkatleri üzerine topladı. 1999 yılında üretilen ve markanın tasarım statüsünü güçlendiren ikonik Harman Kardon SoundStick serisi sektörde bir devrim yarattı. SoundStick’ler New York Modern Sanat Müzesi'nin kalıcı koleksiyonunun bir parçası olarak sergilenmekte. Harman Kardon ayrıca uzun süredir dünyanın en iyi otomotiv markalarıyla ortaklık yapmakta ve kullanıcılarına araçlarında geçen her dakikayı güzelleştiren ses deneyimleri sunmakta.

 

Harman Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon®, Mark Levinson®, AKG® ve Revel® gibi lider markalara sahip olan HARMAN, 2017 yılında Samsung Electronics Co. Ltd.'nin yüzde yüz iştiraki haline gelerek daha güçlendi. Harman Kardon, 70 yıldır en yüksek ses kalitesi, zarif tasarım ve detaylara gösterilen titizlik sayesinde işlev ve biçimi kusursuz bir şekilde birleştirmeye devam ediyor.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 24 Eylül 2023, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.