IFA 2019 Fuarından haberler... 23 futbol sahası büyüklüğündeki dev fuarda neler oluyor?

IFA 2019 Fuarından haberler... 23 futbol sahası büyüklüğündeki dev fuarda neler oluyor?

Dünyaca ünlü HiFi Magazine 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa’nın en önemli fuarında özellikle ses ve müzik teknolojileri alanındaki haberleri ve yeni gelişmeleri günü gününe takip ediyor. Biz de bu duyurulardan derlediğimiz audio ağırlıklı notları kısa kısa paylaşıyoruz.


Tüketici elektroniğinin geleceği


IFA kongresi 95. yılını kutluyor. 6-11 Eylül arası tüketici elektroniğinin dünyaca ünlü vitrini dünyanın en önemli markalarına altı gün boyunca kapılarını açıyor. 8 bin TV ve kablosuz kulaklıktan akıllı ev ve otonom araç teknolojisine kadar yaklaşık 23 futbol sahası büyüklüğündeki fuar alanında 1814 marka dev bir gösteri yapıyor.


IFA 2019’da ne gibi yeni ürünler var?


Şüphesiz en önemli soru bu. Dergi tüm yazar ve uzmanlarıyla tam kadro fuarı takip ediyor ve gün gün not ettikleri yenilikleri okurlarına aktarıyor. Biz de (Cazkolik olarak gönlümüz elbet orada olup kendi gözlerimizle izlemek ve aktarmayı isterdi) paylaşılan notlardan seçtiklerimizi yayına alıyoruz.


Sony’den dış sesleri sıfıra indiren kulak içi kulaklık
Sony, sektör lideri Gürültü Engelleme ve üstün ses kalitesini tek bir şık boyun bandında bir araya getiren WI-1000XM2 kulaklığını tanıttı. Sessizlikte bir üst düzeyi yakaladığını söyleyen marka sunduğu sıra dışı premium sesle, en sevdiğiniz şarkıları hiç olmadığı gibi deneyimleme iddiasında.

5 Eylül perşembe günü sadece medyaya açık basın toplantılarının ve açılışların yapıldığı gündü. 6 Eylül Cuma gününden itibaren ziyaretçilere açılan fuardan öne çıkan notlar şöyle;


- Amazon, yeni Fire TV Cube ve Fire TV Edition televizyonlarında kullandığı son dönemin öne çıkan audio ‘oyuncak’larından soundbar ses çubuğunu tanıttı.- Sony markası geliştirilmiş IMAX filmleri Bravia televizyonları üzerinden Avrupa’ya taşımaya hazırlanıyor.


JBL`in yeni sound barları


- JBL firması stream yayında üç yeni soundbar ürününü tanıttı. Bu ürünlerden JBL Bar 2.0 daha ince, JBL Bar 2.1 derin bas ve JBL Bar 5.1 (4 bin TL civarı) 101 cm. genişliğiyle büyük ekranlı 4K TV’lere daha uygun surround özellikleriyle öne çıkıyor.

- House of Marley firması fuarda çevreci ürünler sınıfına dahil ettiği kablosuz denk, kulaklıklar ve hoparlörlerini sergiliyor.

- Definitive Technology Studio Slim isimli şık ve stream yayına duyarlı bir sound bar (ses çubuğu) ürününü tanıttı.Pikap kapakları fora...


- Audio Technica firması yeni ürünü ATP-LP5x’de şeffaf koruma kapağını kaldırdığını duyurdu. LP5’in halefi olarak tasarlanan yeni pikap2016 yılında ödül kazanmıştı. Yeni ürün J harfi şekilli pikap kolu, alüminyum levha ve plak koleksiyonunuzu dijitalleştirmek için (Cazkolik notu: ki bu özellik pekçok müzikseverin ilgisini ekstradan çekecektir) bir USB çıkışı eklenmiş. Aynı firma ATH-CKS5TW kablosuz kulaklıklarının da 45 saatlik pil ömrüne sahip olduğunu açıkladı.

- Panasonic firması Transparent OLED TV’sini 2020’de duyuracağını açıkladı.

- Cambridge Audio yeni ürünü CXA61’i fuarda tanıttı. Yaklaşık 5 bin TL. fiyatıyla cüzdanları korkutsa da uzmanların önerdiği bir ürün oldu. Yeni üründe Balance ve Tone Control düğmelerinin olmaması şaşırttı.

- Toshiba, 2020 yılından itibaren televizyonlarında Android uygulamasını ve Alexa mikrofonlarını yerleşik olarak geriteceğini duyurdu.

- Toshiba gibi Sharp markası da yeni 4K TV ürününe Android TV ve akıllı platform uygulumasını dahil edeceğini duyurdu.

- Samsung, Amazon Prime Video’nun 4K televizyonlarda İngiliz Premier ligini takip edeceğini doğruladı.

- Sennheiser firması yeni nesil PXC 550II kablosuz Bluetooth kulaklıklarını tanıttı.Bazı müzik türleri için çok eğlenceli olabilir.


- JBL firması taşınabilir kablosuz hoparlörlerde ışık şovlu şıklık yatırımı yaptı, havalı bir ürün tasarladı. Hoparlör, renk parlamalarını çalınan müziğe entegre ederek ışık dansları yaratıyor. Ledlerle sarılan yeni JBL ürünü özellikle gençler ve kadınlar için düşünülmüş. Firma ayrıca kontrol edilebilen uygulamasıyla efektleri düzenleme seçeceğini kullanıcıya sunmuş. Hatta, akıllı telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Fanatikleri birkaç Pulse 4 ürününü yanyana getirerek senkronize ediyormuş.

- JBL firması 300TWS isimli gerçek kablosuz kulaklıklarını piyasaya sunduğunu duyurdu.

- Sony firmasının efsane ürünü Walkman’in (ki biz de haberini yapmıştık) NW-ZX507 yeni sürümünü fuarda duyurdu.

- Philips firması audio markası Bowers & Wilkins’in Atmos hoparlörüne sahip iki OLED TV’sini fuarda duyurdu.

- Samsung firması HDR10 özellikli 55 inçlik 8K OLED televizyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

- Fuarın Türkiye markalar bazında ilgi gören ürünlerinin başında 8K’ya yönelen OLED TV’ler olduğu dikkat çekti.

- HiFi markası Dali ilk kulaklığını çıkardığını duyurdu.

- Philips firması yeni ANC kulaklıklarıyla Sony ve Bose markalarıyla başabaş güreştiğini duyurdu.

- JBL firması Link Portable ve Link Music ürünlerini kablosuz hoparlör ailesine eklediğini duyurdu.

- Focal marka hoparlörleri sevenlere müjde, firma Chora hoparlörleri uygun fiyatla hıale getirdiğini duyurdu.

- Sony, Signature serisine üst düzey SA-Z1 hoparlör sistemi eklediğini duyurdu.

- LG G8X ThinQ katlanabilir çift ekran telefonunu duyurdu.


Cazkolik.com / 07 Eylül 2019, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X