iLounge’da ’DLC Jazz Time’ keyfi!

iLounge’da ’DLC Jazz Time’ keyfi!

İstanbul dünyanın en güzel caz kentlerinden biridir, kendi gözlerinizle şahit olmak ister misiniz? işte cazseverler için harika geceler; "i-Lounge, DLC"nin her Çarşamba düzenlediği caz geceleri, üstelik ücretsiz olarak size İstanbul’un eşsiz güzelliğini cazın benzersiz müziğiyle yaşama ve yudum yudum tadını çıkarma fırsatı veriyor.

i-Lounge Jazz Time geceleri başlayalı 1 ay oluyor. Cazkolik.com olarak merak ettik, aradık ve sorduk bu konsepti nasıl geliştirdiniz kısa zamanlı bir proje mi, gelecek sezonlarda da devam edecek ve belki de kulübe döneşecek bir düşünce mi diyerek, değerli yetkililerden aldığımız cevap cazseverleri sevinderecek.

i-Lounge mekan olarak hem Lounge müzik hem de caz üzerine odaklanmak ve benzersiz gecelere imza atmak istiyor, bu işbirliğini DOLUCA Şarapları markasıyla bir araya getirince İstanbul caz olarak yeni bir mekan kazanmış görünüyor.

i-lounge, DLC tarafından her çarşamba gecesi düzenlenen JAZZ TIME gecelerinde, cazseverleri VOLKAN HÜRSEVER TRIO ile buluşturuyor. Volkan Hürsever Trio, klasik ve modern cazı günümüz sounduna taşıyarak armonik ve ritmik öğelerle süslenmiş doğaçlama kompozisyonlarını dinleyicilerle paylaşıyor.

i-lounge’ın, eşsiz İstanbul manzarası ve müziğin tadını görselle mükemmel bir şekilde birleştiren havasıyla unutulmaz bir müzik ziyafeti sunduğu gecelerde, trioya birbirinden değerli caz müzisyenleri de eşlik ediyor.

1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümümünden mezun olan Volkan Hürsever, ilk caz teorisi derslerini Neşet Ruacan’dan aldı. Yurtiçi ve yurtdışında yerli yabancı birçok müzisyenle çalıştı, festivallerde ve albümlerde çaldı; konserler verdi. Saksafonist ve kompozitör Ricky Ford’un kurduğu İstanbul Jazz Collective’e katıldı. Dünyanın en iyi basçılarından Christian Mc Bride’in yerine çaldığı konserde, derslerde teori olarak okutulan efsane Roy Haynes, Kenny Garrett, Nicholas Payton ve Dave Kikovski ile aynı sahneyi paylaştı. Roy Haynes’in "Birds of a Feather" projesinin Avrupa turnesine katıldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde kontrbas bölümünün hocalığını yaptı. İmer Demirer, Neşet Ruacan, Burçin Büke, Genco Arı, Erhan Seçkin, Can Kozlu, Nükhet Ruacan, Cem Aksel Turgut Alp Bekiroğlu ,Kerem Görsev, İlhan Erşahin, Allan Haris, Laverne Buttler, Marion Cowings, Cengiz Baysal, Billy James, Harvey Thompson, Volkan Öktem , Aşkın Arsunan, Şenova Ülker, Clifford Jarvis gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen müzisyenleriyle birlikte çalıştı. Hem ritmi hem akoru sağlayan doğası gereği cazda ön planda bulunmaması beklenen bir enstrüman olan kontrbas tınılarını ikincil ses olarak net ve doğru zamanda duyuran Volkan Hürsever, akustik basın bu evrensel misyonunun Türkiye’deki yetkin temsilcilerinden biridir.

DLC, ‘WASH AWAY THE DUST OF LIFE’ felsefesi ile sunduğu etkinlikte, gündelik hayatın tozlarını silkeleyip, duygulara oluşturulan kısayollarda büyülü bir gezintiye davet ediyor.

i-Lounge nerede?

Her Çarşamba saat: 21:00

Yer: i-lounge


Adres: Akarsu Yokuşu Caddesi No:36

Villa Zurich Oteli Kat:8 Cihangir Beyoğlu

Tel: 0212 244 9466 /  0212 244 8567-68

Giriş: Ücretsiz

Cazkolik.com / 20 Mayıs 2009, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.