İş Sanat, 2010 Dünya Futbol Şampiyonasının yıldızı Soweto Gospel Choir'ı ağırlıyor

İş Sanat, 2010 Dünya Futbol Şampiyonasının yıldızı Soweto Gospel Choir'ı ağırlıyor

Geçen yaz dünya futbol şampiyonasını izlediyseniz mutlaka Soweto Gospel Koro’su dikkatinizi çekmiştir. Olağanüstü renkli görünümleri ve hayran bırakan müzikal çeşitlilikleriyle ekranları başında tüm dünyanın dikkatini çeken bir grup olmuştu.

 

İşte İş Sanat sahnesi yılın son ayını Afrika’nın bu geleneksel sesleriyle karşılıyor. Eşsiz ve ilham veren Afrika gospel müziğini onurlandırmak üzere kurulan ve performanslarıyla üç Grammy ödülüne layık görülen topluluk Soweto Gospel Choir, 3 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de İş Sanat sahnesinde olacak.

 

İnancın neşesini müzik aracılığıyla tüm dünyada dinleyiciler ile paylaşmaya adayan topluluk, Afrika’nın rengârenk ses paletini gospel müziğinin ruhani tınılarıyla birleştiren 26 pırıl pırıl sesten oluşuyor.

 

2002 yılında çıkan ilk albümleri “Voices of Heaven” yayınlandıktan üç hafta sonra billboard listelerinin 1 numarasına yerleşti. 2003’te Avustralya’nın en prestijli sahne sanatları ödülü olan Helpmann ödülünün yanı sıra en iyi koro ve en iyi uluslararası koro kategorilerinde Amerikan Gospel Music ödülüne layık görüldüler.

 

Gospel’in yanı sıra reggae, negro spirituals ve Amerikan popüler müziklerini de Afrika kökleriyle harmanlayan Soweto Gospel Choir, Blessed ve African Spirit albümleriyle üst üste “En İyi Geleneksel Dünya Müziği” dalında Grammy ödülüne layık görüldü.

 

2008 yılında Live at the Nelson Mandela Theatre adlı albümleriyle “En İyi Çağdaş Dünya Müziği” dalında Grammy kazanan ve kısa tarihlerinde üç Grammy sahibi olan topluluk bugüne kadar Carnegie Hall, Sydney Opera House, The Nelson Mandela Theatre ve Royal Festival Hall gibi prestijli salonlarda Celine Dion, Brian May ve U2 gibi ünlü isimlerle birlikte sahne aldı.

 

Renkli kostümleri ve içten müzikleriyle tüm dünyada seyircileri yakalamayı başaran ve izleyenlerin üzerinde müthiş bir etki bırakan Soweto Gospel Choir, neşe ve enerji dolu sahne performansıyla 3 Aralık akşamı izleyenleri coşturacak.

 

Yılbaşı Konseri
Soweto Gospel Choir
Tarih: 3 Aralık Cuma
Saat: 20.00
Yer: İş Sanat

 

Cazkolik.com / 02 Aralık 2010, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.