Kaliteli ses vaad eden tak-çalıştır sistemler pahalı hi-fi'lara kafa tutuyor

Kaliteli ses vaad eden tak-çalıştır sistemler pahalı hi-fi'lara kafa tutuyor

Müziği kaliteli Hi-Fi cihazlardan dinlemek isteyenler için ciddi bir ikilem vardır; Birincisi -ve haliyle en önemlisi- yüksek fiyatları, ikincisi, hoparlörü, playerı (CD, vinil vs.), amfisi, bilmemnesi, kurulum, kabloları, odalara sığmayan halleri derken karmaşık ve her parçanın farklı marka oluşu falan filan. Eğer bunları aşmayı başardıysanız elbette harika bir sese sahip oldunuz demektir, güzel günlerde dinleyin.

 

Ama, daha ilkini, yani fiyatı aşamadınız ve karamsarlaştınız ama çözüm var.

 

Komple sistemler uzun zamandır gelişiyor. Daha önce de böyle bir iki haber yayınlamıştık. Sektör üreticileri fiyat/performans sorunlarını giderecek all-in-one sistemleri geliştirmekle meşgul ve başarılı sonuçlar alıyor. Yeni nesil bu cihazlar elbette üst düzey hi-fi sistemlerin yerini almaz ama konumlarını zorlayabilir, tercihleri değiştirebilir.

 

 

Revo SuperConnect işte böyle bir cihaz

 

 

Bristol Hi-Fi Show'un gözdelerinden olduğu söylenen bu kompakt sistem bin doların altına çoğu dinleyiciyi tatmin etmeye aday bir ürün olarak tanıtılıyor. Muhtemelen henüz Türkiye'de yoktur, yurtdışından satın alınabilir veya ilgili markalar aracılığıyla getirtilebilir.

 

Revo'nun ilk nesil ürünü 2014'de geliştirilmiş, SuperConnect ikinci nesil ve binlerce, onbinlerce dolara mal olan sistemlere kafa tutmaya hazırlanıyor diyorlar uzmanlar.

 

 

 

Yaygara koparmadan iyi ses

 

 

Birden fazla farklı ses bileşenini aynı bünyede toplayan SuperConnect iki adet 90 mm. BMR hoparlör, 30 W amplifikatörüyle kablosuz bağlantıya sahip. Özellikle radyo olarak yeni nesil teknolojik devrim öneren SuperConnect biraz da bu amaçla retro görünümle tasarlanmış. Ürünü bir ay boyunca deneyen What HiFi dergisi editörlerinden Harry McKerrell cihaz ofise geldikten sonra sanki yıllardır yanımızdaymış gibi hemen alıştık ve her gün dinledik diyor. İyi bir radyo olduğu kadar tüm çevrimiçi sistemleri de hızla kullanılmaya alışıldığı söyleniyor.

 

Wi-Fi ve Bluetooth uyumluluğu, RCA 3,5 mm aux analog girişi, dijital optik çıkış, 3,5 mm. kulaklık bağlantısıyla belki fono pikabı bağlayacağınız bir ürün değil ama cep telefonundan radyoya, bluetooth müziklere her tür erişimi sağlıyor. Bin dolar altı bu tak-çalıştır sistem pratik ve ekonomik çözüm arayanlar için iyi bir öneri olabilir. Amazon'da bir bakın.

 

Tamer Tekelioğlu'nun müzik ve hi-fi üzerine yazılarını okumak için bu linki kullanabilirsiniz.

 

Cazkolik Hi-fi haberleri arşivini gözden geçirmek için bu linki kullanabilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 29 Nisan 2023, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.