Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde onbeş yıldır gerçekleşen Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali`nde caz esintileri...

Dinlediğiniz müzik Randy Crawford`un 1979 yılından gelen önemli albümü "Raw Silk"ten alınan "Declaration of Love" isimli şarkısıdır.


Uluslararası Magusa Kültür ve

Sanat Festivali 15. yaşını

20 Haziran ile 11 Temmuz

tarihleri arasında ağırlayacağı

dünya ünlü starlar ve caz

esintileriyle kutlayacak.

>   olarak renklendiren festival bu yıl dönüm noktasını yaşayacak. Onbeşinci yaşını kutlayacak olan festival yönetimi bu yılın programına özel bir önem göstererek gelecek yıllarda çok daha büyük ve güçlü festivallerin müjdesini veriyor. Bu yıl smooth jazz sevenleri memnun edecek iki önemli konseri var, ilki festivalin kapanışını yapacak olan (ve ayrıca bu yaz İstanbul Caz Festivali`nde de izleyeceğimiz) Randy Crawford ve Joe Sample konseri ile "Balkanlardan İskandinavya`ya Bir Caz Gecesi" adıyla düzenlenecek olan Lena Kovaçeviç ile Rebekka Bakken gecesi. Ayrıca, 22 Haziran akşamı Meksika`nın özgür sesi Lila Downs konserini de unutmamak lazım. Gelin tüm programa birlikte bakalım...

15 yıldır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde kültür sanat dünyasının nabzını tutan ve sanatseverleri dünyaca ünlü starlar ile buluşturan festival bu yıl da birçok yerli ve yabancı starı Kuzey Kıbrıslılar ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Tarihle sanatın içiçe olduğu Gazimağusa`da ,20 Haziran`da Salamis Antik Tiyatrosu`nda Emre Aydın konseri ile başlayacak olan 15. Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali, 11 Temmuz`da Salamis Antik Tiyatrosu`nda Randy Crawford & Joe Sample konseri ile son bulacak.

Vatan şairi Namık Kemal`in 38 ay sürgünde kaldığı, Leonardo Da Vinci`nin tasarladığı Liman Kapısını ve Shakespeare`in ünlü Othello eserine ilham kaynağı olan Othello Kalesini barındıran Mağusa şehri geçen yılki festivalde otuzbinii aşkın seyirciyi ağırlamıştı.

Son 15 yıl içinde Nilüfer, Candan Erçetin, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Timur Selçuk, Yıldız İbrahimova, Bülent Ortaçgil, Özdemir Erdoğan, Burhan Öçal, Leman Sam, Teoman, Okay Temiz, Kardeş Türküler, Laço Tayfa, Ezginin Günlüğü, Ferhat Göçer, MFÖ, Özlem Tekin, Işın Karaca, Zuhal Olcay, Mor ve Ötesi, Zerrin Özer, Fatih Erkoç ve Teoman gibi Türk yıldızları ve Loreena McKennitt, Buika, Yasmin Levy, Bonnie Tyler, Cesaria Evora, Boney M, Monica Molina, Pink Martini, Goran Bregovic, Vicente Amigo, The Wailers, Weather Girls,Tango`nun Divası Amelita Baltar, Los Vivancos, Roby Lakatos, Los Paraguayos, Aswad, Paco Pena ve grubu, Bolsoy Balesi, Compania Aida Gomez, Jazzing Flamenco by Compania Antonio Najarro, Viktorio Tolstoy, Third World gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festivalin bu seneki programı aşağıdaki gibi sıralanıyor;20 Haziran 2011 - Emre Aydın 
22 Haziran 2011 - Lila Downs 
27 Haziran 2011 - The Unreal
30 Haziran 2011 - A Jazz Night from Balkans to Scandinavia: Lena Kovacevic & Rebekka Bakken
05 Temmuz 2011 - Grup Yorum
06 Temmuz 2011 - Grup Gommalar
08 Temmuz 2011 - Anadolu Ateşi
11 Temmuz 2011 - Randy Crawford & Joe Sample
 
Geçtiğimiz senelerde katılımın çok yüksek olması nedeniyle tüm etkinliklerin muhteşem atmosferi ile Salamis Antik Tiyatrosu`nda gerçekleşen festivale bu sene Türkiye ve Güney Kıbrıs`tan da yüksek bir katılım bekleniyor.

Magusa Belediyesi tarafından düzenlenen festival hakkında daha fazla bilgi edinmek için:
http://www.magusa.org/festival

Bilet satış noktaları & Festival Hakkında daha fazla bilgi için;
Gazimağusa Belediye Halkla İlişkiler Birimi 0 392 366 09 54
 
Bilet Fiyatları: Grup Gommalar ve The Unreal konserleri için bilet fiyatı 10TL;
Anadolu Ateşi
30 TL diğer tüm konserlerin bilet fiyatları ise 20 TL`dir.
Kombine Bilet: 100 TL`dir

Tüm etkinlikler saat 21.00`de başlayacaktır.

Cazkolik.com / 16 Haziran 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Neşe Yıldıran
    17 Haziran 2011 Cuma 05:43

    Harika! İlk başladığı yıllarda oradaydım, festivalin bu kadar kökleştiğini ve caza her geçen yıl daha fazla açıldığını görmek çok mutlu ediyor beni... Mağusa benim için kutsal toprak.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.