Modern cazın keyfini çıkaracağınız dolu dizgin bir kayıt

Modern cazın keyfini çıkaracağınız dolu dizgin bir kayıt

Sunny Side Records 17 Temmuz tarihinde ikonik davulcu Mike Clark ve tecrübeli Kanadalı saksafoncu Michael Zilber’in tabanca gibi albümü Mike Drop’u yayınladı.

 

Mike Clark’ı efsane mertebesine taşıyan ve kaderini değiştiren an Herbie Hancock’ın "Thrust" albümü “Actual Proof” parçasındaki solo olmuştu. Hancock bu solo için; "Bütün kayıtlarımdaki en iyi davul solo" ifadesini kullanmıştı.

 

10 yıllık dostluklarının ardından Bay Area’daki ilham verici bir haftalık performanslarının ardından kayda geçen Mike Drop, Clark’ın dosdoğru post bop davulu ve Zilber’in kavruk ve rafine saksafon ustalığı parlaklık ve zekâ çemberinde bir araya geliyor. 2018 yılında Oakland California‘da 25th Street Recording‘de kaydedildi.

 

Clark ve Zilber, Mike Drop'ta iki orijinal Zilber bestesi içeriyor. Her parçada olağanüstü sololar virtüöz basçı Barshay'a sevgi dolu bir övgü olan “Barshay's Fly” ve onun melodik/armonik saygı duruşu olan “Sonny Monk”. Sonny Rollins'in ikonik solosu “Tune Up”da. Zilber, bu göze çarpan sert swinger'da biraz Monk ve “If I Were A Bell”den dört nota aşılıyor.

 

Albümün en keyif aldığım bölümlerinden biri McCoy Tyner bestesi Passion Dance’ın girişindeki yaklaşık 45 saniyelik solonun ardından bambaşka bir düzenlemeyle başlayan parçanın ana melodiye ulaşana kadar uzun solo bölümlerinden geçerek şekillenmesiydi. Bu bölümde Zilber son derece yırtıcı ve öfkeli bir solo partisyonunu icra ediyor. Tabi ki diğer kısmı ise Beatles bestesi Norwegian Wood oldu. Zilber dilllere pelesenk olmuş ana melodiyi geniş geniş icra ederken siz de çok keyif alacaksınız.

 

Modern cazın tüm keyfini çıkartacağınız dolu dizgin kayıtlardan biri yine kulaklarınızda. Sıklıkla dinlemeyi isteyeceğiniz keyifli bir albüm Mike Drop.

 

Albümü yayıncı şirketten satın almak isterseniz tıklayın.

 

Satın almadan önce dinlemek isterseniz tıklayın.

 


 

A full-fledged record where you will enjoy modern jazz

 

Sunny Side Records released Mike Drop, a machine gun-like powerful album by ironic drummer Mike Clark and experienced Canadian saxophonist Michael Zilber, on July 17th.

 

Drummer Mike Clark gained legendary status for his game-changing playing on “Actual Proof,” on Herbie Hancock’s Thrust album (of which Hancock has said “This is the best drum solo on any of my records.”)

 

Recorded after 10 year-long friendship and an inspiring week of performances in the Bay Area, Mike Drop, Clark's straight-ahead post bop drumming, and Zilber's roasted and refined saxophone mastery come together in a circle of brilliance and clarity. It was recorded on 25th Street Recording in Oakland California in 2018.

 

Clark and Zilber take on a varied program on Mike Drop which includes two Zilber originals: “Barshay’s Fly”, a loving tribute to virtuoso bassist Barshay which features outstanding solos from all, and “Sonny Monk”, which is his melodic/harmonic homage to Sonny Rollins’ iconic solo on “Tune Up”. Zilber infuses a little bit of Monk and four notes from “If I Were A Bell” on this standout hard swinger.

 

One of the most enjoyable moments of the album was the nearly 45 second long solo continued completely different from the main melody in an arrangement after the opening of the McCoy Tyner’s composition Passion Dance. In this piece Zilber performs an extremely ferocious and furious solo score. And after that of course, i like Beatles cover Norwegian Wood. You will enjoy a lot as Zilber plays the main melody loosely.

 

You can listen to the full throttle recordings that you will extract from all parts of modern jazz. Mike Drop is an album that you will probably desire to listen to very often.

 

If you want to buy the album directly from the record company.

 

If you want to listen before purchasing.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 15 Ağustos 2021, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Burak Sülünbaz

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.