Müzisyenler albümlerini dayanışma sistemiyle yayınlıyor; Olta grubu 13. albümü _*Dayanışma*_'yı yayınladı

Müzisyenler albümlerini dayanışma sistemiyle yayınlıyor; Olta grubu 13. albümü _*Dayanışma*_'yı yayınladı

 

Bağımsız müzik topluluğu Olta, _*Dayanışma*_ adını verdiği yeni albümünü yayınladı

 

 

Olta, her yeni albümüyle müzik dünyasına yeni soluk getirerek dayanışma ruhu aşılayan bir topluluk. 13 albümdür sürdürdükleri dayanışma sistemiyle bağımsız müzisyenlerin güçlerini birleştirdikleri Olta, ihtiyaç sahibi müzisyenlere destek olmaya devam ediyor.

 

Olta’nın geliştirdiği dayanışma sistemine göre, müzisyenler, Olta platformuna şarkılarını hibe ederek dijital gelirlerinden feragat ediyorlar. Bu gelirler ortak bir havuzda toplanıyor ve ihtiyaç duyan diğer müzisyenlere destek amacıyla kullanılıyor.

 

Olta sisteminde albüm kayıtları, kapak tasarımı, dağıtım ve pazarlama gibi süreçlerde her üye kendi alanında gönüllü olarak çalışıyor, bu sayede topluluk işleri aksamadan yürütülmüş oluyor. Bu işbirliği ve dayanışma sayesinde 13 albümde 150'den fazla eserin yapımı boyunca devam etmesi ve pek çok tanınmış müzisyenin de desteğini alması, Olta'nın müzik dünyasında sahip olduğu benzersiz konumun bir göstergesi olarak kabul edilmeli.

 

Olta'nın yeni albümü "Dayanışma" adını taşıyor ve dayanışma ruhunu yansıtan, özgün hikâyesi olan şarkılarla dolu. Albümdeki her şarkı, müzikseverleri duygusal yolculuğa çıkardığı gibi müziğin birleştirici gücünü de hatırlatıyor.

 

Cazkolik okurları olarak bu projeye ve albüme destek olun, hatta bestelerinizi paylaşarak dayanışmaya destek verin. Farklı tarzları kucaklayan Olta, caz müzisyenlerinin de bestelerine yer verdiği albümlerle yoluna devam etmeyi planlıyor. Şarkılarını bu platformda paylaşmak isteyen tüm cazcılara ve özgün beste sahiplerine özellikle duyurulur.

 

Olta'dan bugüne kadar "Akustik 2" (2023 single), "Oğulcan Feels Bad Today" (2022 single), "Suluşaka" (2022 single), "Akustik " (2022), "9 Rota" (2021), "Geçti Dost Kervanı" (2022 single), "Orta kafa Gol" (2022 single), "Elektron" (2022), "Türküler Yetişti İmdada" (2021), "9 Rota" (2021), "8 Beliz" (2021), "Olta 6 Hafıza" (2021), "Olta 5" (2021), "Olta 4" (2021), "Olta 3" (2020), "Olta 2" (2020) isimli albümler yayınlandı.

 

Cazkolik.com / 02 Mayıs 2023, Salı

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.