Rock'n Roll'un evrim ağacı poster olarak yayınlandı

Rock'n Roll'un evrim ağacı poster olarak yayınlandı

İngiltere'de bulunan Dorothy isimli sanat stüdyosu eğitici gerçekleri güzel tasarımlarla buluşturan akıllı infografikler hazırlamasıyla tanınan bir yer. Bu stüdyonun hazırladığı tasarımlar posterler halinde basılarak satışa sunuluyor ve iyi ilgi gördüğü söyleniyor.

 

Dorothy isimli stüdyo bu kez Rock'n Roll tarihini tıpkı ünlü Caz Ağacı posterine benzer şekilde tasarlamış ve posterleri satışa çıkarmış. Muhtemelen internet üzerinde bulmak mümkün.

 

Stüdyo, poster tasarımını bir gitar amfisinin devre kartını yansıtır şekilde tasvir ederek yapmış ve oluşturulan grafikte Rock'n Roll tarihininin tüm aşamaları isimlerle birleştirilmiş. Ortaya etkileyici bir görsel olarak bir müzik türünün soyağacı çıkmış.

 

Bu tasarımın içinde Rock'n Roll'un evrimine katkıda bulunan 1.400 müzisyen, sanatçı, söz yazarı ve yapımcının isimleri birbirleriyle grafik olarak ilişkilendirilerek yer alıyor.

 

Bu isimler arasında çığır açan gospel, blues, caz, Ma Rainey, Lead Belly, Sister Rosetta Tharpe gibi erken dönem blues isimler yanında Little Richard, Elvis Presley gibi bir sonraki neslin rock öncüleri de var. Tasarım, tüm Rock'n Roll nesillerini derleyerek günümüzün isimleri dahil biraraya getirmiş. Tasarımda ek olarak, müzisyenlerin yanısıra türün estetiğinde rol oynayan, ilham veren bazı farklı isimler ve yerlere de atıf yapılmış.

 

İnfografik çalışmanın sayfaya sığdırılmış görüntüsü yeterince ayrıntılı anlaşılmayacağı için detayların büyük halini tek tek detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 23 Kasım 2020, Pazartesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.