SO Duo'dan yeni bir kısaçalar; Kırksabır çıktı

SO Duo'dan yeni bir kısaçalar; Kırksabır çıktı

Salgın öncesi son konserlerini Cazkolik'ten Leyla Diana'nın haberleştirdiği ve radyo programında ağırladığı Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ten oluşan SO Duo yeni kısa çaları Kırksabır'ı yayınladı. 2018’den itibaren sırasıyla yayınladıkları “Ay Ana” ve “The Light”tan sonra “Kırksabır” da piyasaya sürülmüş oldu. BİLGİ Music Label etiketiyle dijital platformlarda yayınlanan kısaçaların masteringini Nekropsi grubundan Cem Ömeroğlu yaptı.


2013'ten itibaren farklı türlerde oluşan yoğun müzikal birikimlerini farklı projelerde buluşturan Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk'ün 2016'da kurduğu SO Duo'dan çıkan bu üçüncü çalışma oluyor. Kırksabır içinden geçtiğimiz tuhaf zamanlardan esinlenerek oluşturuldu. İkili evde kaydettikleri eserlerde kendi sözlerinin yanısıra Paul Valéry ve Fuzuli'nin şiirlerine yer verdi.


Albümdeki dört şarkıyı, Sumru Ağıryürüyen vokaliyle, Orçun Baştürk ise panduri, victor, synth ve bilgisayarıyla seslendirdi. SO Duo'nun ilk iki albümünde sergilediği sadeliği gözeten ses dünyası, Kırksabır'da elektronik seslerin daha yoğun kullanımıyla farklı bir boyuta taşındı. Albümü aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 11 Mayıs 2020, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X