Tunç Öndemir yeni Tanju Okan mı?

Tunç Öndemir yeni Tanju Okan mı?

 

Söz yazarı, besteci ve şarkıcı Tunç Öndemir'in yayınlanacak yeni albümünün ilk single çalışması "İyi misin?" çıktı

 

 

Dinleyicinin zihninde beliren 'yeni Tanju Okan mı?' sorusuna yol açan Öndemir "İyi misin?" adını verdiği şarkısında sakin ve bold sesi, abartısız temiz yorumuyla ve klasik şarkı formatına sahip aranjmanı, samimi melodisiyle geçmişin unutulmaz pop şarkılarına selam gönderen bir çalışma.

 

"İyi misin?"in kaydında caz müzisyenleri ağırlıklı yer almış. Vokal ve gitarda Öndemir'e, elektrik gitarda Emre Tankal, piyanoda Adem Gülşen, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Derin Bayhan eşlik etmiş. Parçanın icrasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi müzisyenlerinden oluşan geniş bir yaylı grubu da sanatçıya eşlik ediyor.

 

 

 

Yalnızlık kendi hatamız mıdır?

 

 

Peki, sen iyi misin, ne olur söyle benim için
Bu dünyada tek başına, sen de yalnız biri misin?
Sen iyi misin, her rüyada bir başıma
Pıhtılaştı can damarım, artık sensiz birisiyim

 

Tunç Öndemir'in şarkı sözlerinde dinleyicilerin kendi hayatlarından yansımalar bulacağı modern anlamlar, 'pıhtılaştı can damarım' gibi akılda kalıcı güçlü sözler, yaptığı hatanın farkında olan samimi bir duygu var ve bunların yanında Adem Gülşen'in anlamlı piyano solosu şarkının müzikal etkisinin altını çiziyor.

 

26 Nisanda Ada Müzik'ten yayınlanan şarkının ardından Tunç Öndemir çıkacak albümün kalan şarkılarını haklı olarak merak ettirmeyi başarıyor.

 

Cazkolik.com / 16 Mayıs 2024, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.