Tünel Şenliği kapsamında 4 farklı gruptan konserler

Tünel Şenliği kapsamında 4 farklı gruptan konserler

Larry Graham ile festivali hızlır bir partiyle başlayan müzikseverleri 3 Temmuz Cumartesi günü ’festival içinde festival’ olarak tanımlanan Tünel Şenliği’nde yorucu ama eğlenceli bir gece daha bekliyor.

 

Tünel ve Galata merkezli müzik dolu gecede "Genç Caz Konserleri" adı altında son 6 yıldır genç caz ve müzik topluluklarına festival programlarında yer açmaya çalışan festival yönetimi bu yıl da bir kez daha genç ekiplere müziklerini paylaşma fırsatı sunacak, hem de ücretsiz... Peki kimler bu guplar derseniz, işte hepsi aşağıda.

 

 

BÜMK Caz Korosu

 

 

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Caz Korosu
Masis Aram Gözbek şef

 

Tünel Şenliği, 19.30-20.15, Galata Ana Sahne

 

2008 yılında da Genç Caz kapsamında sahne alan BÜMK Caz Korosu, bir kez daha bu serinin konuğu oluyor. Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü bünyesinde 1994 yılında kurulmuş olan Caz Korosu, standart caz parçalarının koral aranjmanlarını seslendirmek ve çok sesli müziği tanıtmak amacıyla yola koyuldu. İlk konserini 1995 yılında vermiş olan koro, 2001 yılından itibaren şarkıların a capella (eşliksiz) aranjmanlarını söylemeye başladı ve bu konuda bir ilk olma özelliğini kazandı. Son yıllardaki başarılarıyla yurt içi ve yurt dışında adından sıkça söz ettiren Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Caz Korosu bu yıl Çin’de gerçekleştirilen ve uluslararası alandaki en büyük çaplı ve en prestijli koral müzik etkinliği olarak gösterilen 6. Dünya Koro Olimpiyatları’na katılıyor.

 

 

Plongeur Quartet

 

 

Saper Şahbaz piyano, tuşlu çalgılar
Esat Ekincioğlu kontrbas, elektrik bas
Uğur Küpeli davul
Fikret Erenyol gitar ve efektler

 

Tünel Şenliği, 19.30-20.15, Tünel Ana Sahne

 

Aslen bir trio olarak Şubat 2009’da kurulmuş olan Plongeur Quartet, hip-hop esintili bir caz grubu. Grubun müziği northern jazz, neo-soul, hardbop, RB, swing ve post-rock etkileri taşıyor. Birbirilerini uzun zamandır tanıyan grup üyeleri önceden birçok farklı projede beraber çalıştılar. Plongeur Quartet onlara bireysel müzikalitelerinin en üst sınırlarına ulaşmaları doğrultusunda alan yaratıyor.

 

 

Gri Trio

 

 

Ali Murat Cengiz piyano
Berke Yalçı davul
Esat Ekincioglu kontrbas

 

Tünel Şenliği, 19.00-19.45 ve 21.00-21.45, Tünel Ana Sahne

 

2009 yılında kurulan Gri Trio, Bill Evans’ın öncüsü olduğu piyano triosu düşüncesiyle yola çıktı. Bu yolda kuzey cazı tarzını benimseyen grup, hem besteler üretiyor hem de farklı tarzdaki parçaların caz yorumlarını yapıyor.

 

 

Jazzso Quartet

 

 

Eren Coşkuner flüt
Aliş Yıldız gitar
Sercan Çalcı bas gitar
Serhat Korkutuş vurmalı çalgılar

 

Tünel Şenliği, 20.30-21.15, Galata Ana Sahne

 

2010 yılında kurulun Jazzso, farklı türlerde çalan dört müzisyeni bir araya getirdi. Klasik jazz, funk fusion, latin jazz, jazz fusion tarzında çalışmaları bulunan Jazzso Quartet, genç ve özgün çizgisiyle caz müziğe yeni bir tını getirmeyi amaçlıyor. Topluluk bu yıl Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler vermeye hazırlanıyor.

 


Cazkolik.com / 1 Temmuz 2010, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.