Türkiye`nin ilk ve tek "Caz Derneği" 20. yılını özel bir sergiyle kutlayacak...

Türkiye`nin ilk ve tek "Caz Derneği" 20. yılını özel bir sergiyle kutlayacak...

Bu günlerde güzel haberler duymaya ihtiyacımız var. Türkiye`nin ilk ve tek Caz Derneği kurulduğundan bugüne tıpkı Ankara Caz Festivali gibi 20. yılını tamamladı ve bu yılı "20. Yılı Etkinlikleri" adıyla Bodrum Oasis`de açılacak özel bir fotoğraf sergisiyle kutlamaya hazırlanıyor. Geçmis?e yolculuk tadında hazırlanan serginin açılışı Ege Dai’nin DJ performansı ve kokteylle gerçekleşecek ve sergi 14 Ağustos’a kadar burada izlenebilecek.

* * *

Caz Derneği’nin 20 yıl boyunca düzenlediği etkinliklerde çekilen fotoğraflardan oluşan seçkide ünlü cazcılarla birlikte fotoğraf sanatı değeri yüksek çalışmalar da yer alıyor. Sahne fotografçılığını geliştirmek ve aynı zamanda Caz Derneği’nin fotoğraf arşivini oluşturmak için Dijital Akademi ile yıllardır düzenlenen fotoğraf atölyelerinden seçilen fotoğraflar sergide yer alıyor.

* * *

Dijital Akademi kurucu başkanı Melih Özbek “Fotoğraf çekmek aslında çevrenizdeki karmaşanın içinden estetik soyutlamalar yapmaktır. Konu caz olduğunda ise, karşınıza karmaşanın yerine ahenkli bir bütün çıkar. Sanatçıların konserdeki duruşları, düzenleri ve çaldıkları müzik aletleri, yaptıkları müziğin ruhundan izler taşır. Belki de bu yüzden caz konseri fotoğraflamak çok farklı bir deneyim ve keyiftir. Dijital Akademi Caz Festivali Atölyesi olarak biz bu keyfi her yıl Ankara Uluslararası Caz Festivali ile yaşıyoruz. Sergimizde fotoğrafları izlerken sizin de en az bizim konserleri fotoğraflarken aldığımız keyfi alacağınızı ümit ediyoruz” diyor.

* * *

25 Temmuz günü saat 18:30’da gerçekleşecek açılışta Ege Dai’nin sergiye özel düzenlediği DJ performansı da dinlenebilecek. Caz Derneği’nin 20 Yılda Caz Fotoğrafları Sergisi’ni, Oasis Bodrum Alışveriş Merkezi Sümbül Sokak Sergi alanında 25 Temmuz-14 Ağustos 2016 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Bu linkleri de ziyaret etmeyi unutmayın:

www.cazdernegi.org / http://www.oasisbodrum.com

Cazkolik.com / 22 Temmuz 2016, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X