Ünlü caz müzisyenlerin başını çektiği Leonard Cohen Tribute özel albüm hazırlandı

Ünlü caz müzisyenlerin başını çektiği Leonard Cohen Tribute özel albüm hazırlandı

Orijinalini videonun altında okuyacağınız haber içeriğinin güncellenme tarihi 11 Eylül 2022.

 

Caz müzisyenlerinin başını çektiği Leonard Cohen yorumlarından oluşan "Here It Is: A Tribute To Leonard Cohen" albümünde yer alacağı duyurulan  Norah Jones'un seslendirdiği "Steer Your Way" şarkısı yayınlandı.

 

14 Ekimde piyasaya çıkacak albüme dair ayrıntılı bilgileri 29 Temmuzda yayına giren haberimizden aşağıda okuyabilirsiniz. Norah Jones'un seslendirdiği "Steer Your Way" şarkısının orijinali Cohen'in 2016 yılında 82 yaşında iken ölmeden kısa süre önce çıkardığı "You Want it Darker" albümünde yer almıştı. Blue Notes firmasınca yayınlanacağı duyurulan albüme dair gelen son haber Norah Jones'un seslendirdiği şarkı oldu. Menajeri, Norah Jones'un "Here It Is: A Tribute To Leonard Cohen" albümü çıktıktan sonra kısa bir Japonya turnesine çıkacağını duyurdu.

 

 

Cazkolik.com / 11 Eylül 2022, Pazar

 


 

 

Blue Note Records, Leonard Cohen'i "Here It Is: A Tribute To Leonard Cohen" isimli cover albümle anmaya hazırlanıyor

 

 

Prodüktörlüğünü Larry Klein'ın üstlendiği 12 parçalık albüm, müzik dünyasının dört bir yanından sanatçılar ikonik şarkıcı ve söz yazarının sevilen şarkılarından seçtiklerini seslendirdi. Bu isimler; Norah Jones, Peter Gabriel, Gregory Porter, Sarah McLachlan, Iggy Pop, Immanuel Wilkins, Luciana Souza, James Taylor, Mavis Staples, David Gray, Nathaniel Rateliff ve Bill Frisell.

 

Ünlü sanatçılar "Suzanne" (Gregory Porter), "You Want It Darker" (Iggy Pop), "Steer Your Way" (Norah Jones) ve "Famous Blue Raincoat" (Nathaniel Rateliff) gibi şarkıların versiyonlarıyla Cohen'e olan saygılarını paylaşacak.

 

Albümdeki şarkılar ünlü caz müzisyenlerinden oluşan bir grup tarafından icra ediliyor ki bu isimlerin arasında gitarist Bill Frisell, saksafoncu Immanuel Wilkins, piyanist Kevin Hays, basçı Scott Colley ve davulcu Nate Smith, pedal çelik gitarda Greg Leisz ve orgda Larry Goldings yer alıyor.

 

Alttaki videoda Cohen'in "Here It Is" isimli şarkısını seslendiren Peter Gabriel.

 

Haber görseli Cohen'in kendi kaleminden çizimidir.

 

 

Cazkolik.com / 29 Temmuz 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.