Wayne Shorter'ın bir albümünü almak için sebep aramak gerekmez!

Wayne Shorter'ın bir albümünü almak için sebep aramak gerekmez!

İş-Sanat yılın en büyük konserlerinden birine hazırlanıyor. Bu konser öncesi ustanın 1996 yılında Montreux'de verdiği konserin kaydının çıkması güzel bir tesadüf oldu.

Wayne Shorter modern zamanların en etkileyici caz figürlerinden biri. 50'lerin sonlarından, 60'lı yıllardan, Miles Davis grubundan, Art Blakey'nin Jazz Messengers'ından, 70'li yıllara Joe Zawinul'lu Wheather Report'a gelişen süreci takip ederseniz konserin verildiği yıl olan 1996 Montreux'ye gelirsiniz. Bu konserde Grammy kazandığı albümü "High Life"tan parçalara yer veren Shorter sahneye beşli olarak çıkmış. Saksafonlarda Shorter'a, klavyelerde James Beard, gitarlarda David Gilmore, basta Alphonso Johnson ve davulda Rodney Holmes eşlik etmişler. DVD bonus track'lerlede eklenmiş vaziyette ve bu eklentiler ise yine Montreux'de 1991 ve 1992 yıllarında verdiği konserlerden alınmış olan görüntülerden oluşuyor. 1991 yılındaki Shorter sahnesine klavyelerde Herbie Hancock, basta Stanley Clarke ve davulda Omar Hakim eşlik etmiş. 1992 yılındaki konserde ise Shorter ve Hancock'ın yanısıra trompette Wallace Rooney, basta Ron Carter ve davulda Tony Williams eşlik etmişler.

Konser kaydı 17 Şubat'ta piyasaya verilmiş. 105 dakikalık toplam kaydın olduğu albüm DTS Surround ses sistemiyle de oluşturulmuş durumda.

Shorter 1996 konserinde şu parçalara yer vermiş;
- On the Milky Way Express
- At The Fair
- Over Shadow Hill Way
- Children of the Night
- Endangered Species

Bonus tracks olarak 1991 yılı konserinden;
- Footprints
- On the Milky Way Express

1992 yılı konserinden ise;
- Pinocchio
- Pee Wee / Theme

cazkolik.com / 4 Mart Çarşamba, 2009


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X