Can Candan, Günseli Dum ve Ömer Ceylan ile "Benim Çocuğum" belgeseli

Can Candan, Günseli Dum ve Ömer Ceylan ile "Benim Çocuğum" belgeseli

Bu hafta renkleniyoruz. Hatırlarsınız, Haziran ayına girdiğimizde gökkuşağı altında toplanılarak İstiklal Caddesi'nde Onur Yürüyüşü olurdu. Bu yıl olur mu bilmiyoruz ama geçen her sene daha fazla hedef gösterilen LGBTI+ bireyleri ve ailelerinin yanınında olmak gerektiğini düşünüyorum. Belki de en fazla ötekileştirilen ve ailelerin dahi çocuklarını dışlayabileceği bir topluluktan bahsediyoruz. Hep, "elalem ne der" dedikleri için kendi hayatlarını özgürce yaşayamayan bireylerden bahsediyoruz. Malum, konu derin ve 2013 yılında gösterime giren "Benim Çocuğum" belgeseli tam da bu sorunları ele alan ve her ailenin izlemesi gereken bir film olduğunu düşündüğümüz için bu hafta belgeselin yönetmeni Can Candan ve ebeveynlerden Günseli Dum ve Ömer Ceylan ile bir araya geldik. Belgeselin nasıl ortaya çıktığını, ebeveyn olarak nasıl duygularla karşı karşıya kaldıklarını, belgeselin birbirimizi anlayabilmemiz için önemli bir araç olduğunu ve daha fazla gösterim için nelerin yapılabileceğini konuştuk. Bol bilgi barındıran ve iki müzikle de renklendirdiğimiz programı mutlaka dinlemenizi ve sonrasında da belgeseli izlemeyi ihmal etmeyiniz.

 

LGBTI+ Aileleri ve Yakınları Derneği LISTAG’a ulaşmak için: https://listag.org/

 

Playlist:
- Fred Hersh - Day Dreams
- Tonny Bennet & k.d. Lang - Blue Velvet

 

Radyo Cazkolik / 27 Mayıs 2021, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Sevgili Leyla Diana Gücük, Gecikerek de olsa programla ilgili duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Filmden program sayesinde haberim oldu. Filmi iki kere izledim. Devamında LISTAG web sayfasını ziyaret ederek yaptıkları çalışmalardan, eğitim faaliyetlerinden haberdar oldum. Kendi adıma ufuk açıcı bir buluşma oldu. Bu projeye emek veren herkese ve toplumsal bir sorumluluk yüklenerek bizlerin dikkatine getiren sana çok teşekkür ederim. Miniminnacık yerküremiz üzerinde bütün renklerimizle, paylaşarak ve neşeyle yaşamak hepimizin isteği olsaydı keşke.....

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla hanım ,radyolara öyle ihtiyacımız var ki.Emekleriniz,çabalarınız için çok teşekkurler.Hayvan hakları için de bir program yaparsanız çok sevinirim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla hanım,bu güzel proğram için sesimiz olduğunuz icin tesekkurler 🙏

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Oldukça aydınlatıcı bir program olmuş. Emeği geçen bu yürekli insanları kutluyorum. Aydınlık yarınlara çıkabilmemiz için bu tür programların ve gönüllülelerin çoğalması dileğiyle. İyi yayınlar.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Programda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu tarz nice yayınlara çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Çok ufuk açıcı bir söyleşiydi. 👏🏻👏🏻👏🏻

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.