Efsanelerin şarkılarının bas transkripsiyonları yayınlandı

Efsanelerin şarkılarının bas transkripsiyonları yayınlandı

İnternet alemi nelere kadir. Eskiden müzisyenler için dünyaca ünlü isimlerin şarkılarını repertuvarlarına katmaları için notalarını temin etmek zor bir işti. Birinde varsa herkes ondan isterdi, şimdi, internet sayesinde bu alanda önemli bir ihtiyaç gideriliyor, aynı zamanda, bu işe soyunan da para kazanıyor. bassmusician.com sitesinden Kevin Smith "Bass Transcription eBooks" adı altında 51 büyük sanatçının bas transkripsiyonlarını derleyen Aidan Hampson'ın e-kitaplarına dair bir haber yapmış ve ilgili eBook'ların linklerini vermiş. Dileyen bu linklerden satın alıp ihtiyacını giderebilir. Kitaplar ortalama 15 $ civarında. Biz aşağıya caz ve soul olanlarından 10 kadarını listeledik ama daha fazlasını isterseniz eğer ki rock'n roll ve diğer tarzların önde gelen çok sayıda ismi var verdiğimiz linkten daha fazlasına erişip temin edebilirsiniz.
Aretha Franklin


Kraliçenin 12 hitine ait bas transkripsiyonlarını buradan temin edebilirsiniz.
Billy Joel


Burada Billy Joel'in başta The Piano Man klasiği dahil 12 hitinin bas lineları mevcut. Dün Joel'in Smalls isimli caz klübüne 25 bin dolar destek yaptığını sosyal medya hesabımızdan duyurmuştuk, karınca kararınca biz de buradan nacizane teşekkür etmiş olalım.
Herbie Hancock


Pek çok caz müzisyenini mutlu edecek link burada. Herbie Hancock'ın 1964 ile 2005 arası öne çıkan 11 parçasının bas linelarından oluşan link.
Miles Davis


Miles Davis'in efsanevi albümü Kind of Blue albümünün bas tanskripsiyonları burada. Bu albümün notaları muhtemelen herkeste vardır ama olsun, belki birine lazım olur bir kenarda dursun.
Jaco Pastorius


Transkripsiyonları yapan arkadaşımız Jaco hayranı belli ki çünkü Jaco'nun en önemli performanslarından 26'sının transkripsiyonu bu kitapta buluşmuş.
Blues Brothers


Efsanevi filmin şarkıları da efsanedir. İşte, filmdeki 11 şarkının bas notaları bu kitapta buluşmuş.
James Brown


Soul kraliçesi Aretha ise kralı James Brown da listede. Efsanenin 12 unutulmaz şarkısına ait baslar bu kitapta.
Frank Sinatra


Bir başka efsane Frank Sinatra. Onun da 11 unutulmaz şarkısına ait baslar bu kitapta yer alıyor.
Dire Straits


Genç nesiller Elvis'i tanımaz ama müzisyenler bilir, şarkıları hâlâ çalınıyor, meraklısı baksın, böyle isim çok ama Dire Straits'in 1985 albümü "Brother in Arms" da unutulmazlar arasında. O albümün bas notaları da burada.
Coldplay


Listenin sonuncusu Coldplay olsun. Kitapta grubun 13 şarkısının basları mevcut.


Cazkolik.com / 15 Nisan 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.