Fahir Atakoğlu dünyanın müzikal dillerini buluşturduğu yeni albümde Sertab Erener'in "La'l" şarkısı Buika'nın sesinden dikkat çekiyor

Fahir Atakoğlu dünyanın müzikal dillerini buluşturduğu yeni albümde Sertab Erener'in "La'l" şarkısı Buika'nın sesinden dikkat çekiyor

Piyanist, besteci, aranjör Fahir Atakoğlu dünyanın müzikal dillerini "For Love" albümünde buluşturduğu yeni çalışmasını yayınladı.

 

Türk, Latin, Ortadoğu, Küba etkilerini harmanlayan Atakoğlu'nun yeni albümü çarpıcı bir eşleşmeyle açılıyor. Daha önce Sertab Erener'in sesinden "La'l" ismiyle hit olmuş şarkı bu kez albüme adını veren "For Love" ismiyle Buika tarafından yaylıların desteğiyle oldukça etkileyici bir şekilde seslendirilmiş.

 

Fahir Atakoğlu müziğinin caz yanı Türkiye'de popüler taraflarına göre daha az bilinir ama albümlerinde güçlü caz damarı olan sanatçı yeni çalışmasında yaylı aranjmanlar kadar doğaçlama caz unsurlarına da yer veriyor.

 

Yanısıra, Atakoğlu'nun albümde çalıştığı isimler de çarpıcı. Türkiye'de Mike Stern gibi usta isimlerle birçok kez izlediğimiz ünlü caz saksofoncusu Bob Francheschini, bas virtüözü Alain Caron, perdesiz gitarist Uğur Varol, Türk ve Kübalı perküsyon ustaları Mustafa Boztüy ile Horacio El Nego gibi birinci sınıf enstrümantalistlerin yanında sesiyle Buika, Luciana Souza, Letizia Gambi ve Aimee Allen gibi farklı tarzlara sahip sesler de albümde yer almış.

 

Toplam 13 şarkının yer aldığı "For Love" gerek farklı müzikal kültürleri Atakoğlu sounduyla harmanlaması, gerek parçalarda yer alan virtüöz sololar, ritmler ve jazzy dokunuşlarla doğaçlama unsurların kaynaşması müzikseverler için albümü dikkat çekici hale getiriyor.

 

Cazkolik.com / 21 Ağustos 2020, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.