İş Sanat’ın sezon kapanış gecesi...

İş Sanat’ın sezon kapanış gecesi...

Bırakın biz cazseverler olarak, müzikseverler, resimseverler hepimiz İş Sanat’a sezon boyunca bize gösterdikleri, seyrettirdikleri, dinlettikleri şeyler için birer teşekkür borçluyuz. Ekonomik krizin tüm duygularımızı haklı haksız esir aldığı şu günlerde bir anda bir İş Sanat konseri yüzünüzü ışıtan bir haberle çıktı geldi hep. Cazseverler olarak daha çok yeni ’bir cumartesi gecesi ateşi’ yaşadık Michel Camilo ve Ruby Lakatos’la, öndan önce muhteşem Wayne Shorter ve Charles Lloyd konserleri derken tüm sezonu üst düzey caz konserleriyle geçirdik İş Sanat sahnesinde. İşte yine bir sezonun kapanışı geldi, yine görsel ve işitsel harika bir sahne ile veda edecek sezona İstanbulun gözde salonu.

Cazseverler olarak önümüzdeki sezonu iple çekiyoruz daha şimdiden. Cazkolik olarak bitmekte olan sezonun ardından sezonu değerlendiren geniş bir röportaj yapmak arzusundayız İş Sanat yetkilileriyle. Sezon nasıl geçti, neler yaşandı, müzisyenler, izleyiciler, konserler... yaşanan herşeyi birinci elden öğrenmek ve böylesi bir değerlendirmeyi internetin derin denizinde sonsuza değin binlerce okumaya emanet etmek istiyoruz.

Cazkolik.com / 13 Mayıs 2009, Çarşamba
 


İş Sanat perdesi flamenko ile kapanıyor…

Dünyanın en önemli sanatçılarını sahnesinde ağırlayan İş Sanat, dokuzuncu sezonunu kolay kolay hafızalardan silinmeyecek bir dans gösterisi ile kapatıyor. Antonio Najarro’nun görkemli gösterisi “Jazzing Flamenco” 22 Mayıs Cuma akşamı İş Sanat’ta.

İş Sanat bu sezonu, 22 Mayıs Cuma akşamı flamenko büyüsünü cazın zarafetiyle buluşturacak görkemli bir dans gösterisi ile kapatıyor. Antonio Najarro’nun  “Jazzing Flamenco” adlı gösterisi,  kostümleri, dansları ve müziğiyle 9. sezona renkli ve hareketli bir nokta koyuyor.

Antonio Najarro’nun topluluğu C.A.N. dünyanın dört bir yanında sergilediği performansını şimdi de İstanbul’a taşıyor. İlk iki prodüksiyonları “Tango Flamenco” ve “Flamenco Oriental”ın devamı olan “Jazzing Flamenco”, öncüllerinin başarısını sürdürüyor. Klasik İspanyol dansını caz, blues, soul ve flamenko müzikleriyle birleştiren Najarro, yenilikçi koreografisiyle ortaya özgün bir çalışma çıkarıyor.

Cazkolik.com / 13 Mayıs 2009, Çarşamba
 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.