Mart ayında Jazz Company`nin cazla yolculuğu sürüyor...

Mart ayında Jazz Company`nin cazla yolculuğu sürüyor...

Açıldığı günden bu yana istikrarını bozmadan üç başarılı yılı geride bırakan Jazz Company aslında tarzı ve varlığıyla benzeri büyük otellere örnek olmalı zira caz müziğinin dünyada hayat bulduğu doğal mekanlar arasında oteller önemli paydaya sahip. Ülkemizde ise büyük otellerin salonları ya da cafeleriyle caz arasındaki ilişkinin elli yılı aşan, hatta daha da gerilere uzanan önemli bir geçmişi var. Böylesi bir geleneği yaşatması bakımından Jazz Company saygın bir çabanın günümüzdeki en önemli sürdürücüsü. Taksim, Talimhane`deki Elite World İstanbul bünyesinde hafta sonlarını tümüyle canlı caza ayıran Jazz Company "The Meeting Point of Jazz" sloganıyla bugüne kadar sahnesinde sayısız sanatçıya yer verdi, sayısız cazseveri ağırladı. Sevilen caz standartlarının başarılı seslerle yeniden hayat bulduğu canlı performanslara imza atan Jazz Company aynı zamanda İstanbul`un büyük oteller bölgesi Talimhane`de yer aldığı için sokaklarından İstanbul`a yayılan sayısız turistin şehre dair duyduğu ilk tınıların arasında cazın yer almasını sağlıyor.

Mart ayında Jazz Company`nin cazla yolculuğu sürüyor...

Her Cuma ve Cumartesi, kimi zaman da Perşembe gecelerine sarkan canlı performanslarla gecenin ilk saatlerinden ertesi günün ilk dakikalarına kadar çoğu zaman sokaklara taşan coşkulu anlara tanıklık eden Jazz Company Mart ayını yoğun geçiriyor. Ayın ilk günleri sahnesinde Buket Coşkuner Trio ile İlham Gencer & İpek Dinç`in mekanın markası haline gelen performanslarını izleyen cazseveler ilk hafta sonunda ise sahnesinde Can Ercan Quintet ile blues müzik yapan Boost Band`i ağırladı.

14 Mart gecesini İlham Gencer ve İpek Dinç ile "Tıp Bayramı Özel Gecesi" ile geçirecek olan Jazz Company`de ikiliyi 22 Mart akşamı yeniden izlemek mümkün. 23 Mart akşamı sahnesinde Tahterevalli`yi ağırlayacak olan mekan 29 Mart akşamı Funda Sezer Trio ile Latin Night, 30 Mart akşamı ise Murat Orancı ile Elvis Night geceleriyle yoğun bir ayı geride bırakacak.

Cazkolik.com / 11 Mart 2013, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.