Nelson & Marsalis ve Jones Ray Charles şarkılarını seslendiriyor...

Nelson & Marsalis ve Jones Ray Charles şarkılarını seslendiriyor...

Willie Nelson ile Wynton Marsalis'in birlikte yaptığı müzikler çeşitlenmeye başlıyor. Yakın geçmişte beraber bir albüm yayınlayan ikili, aradan çok kısa bir süre geçmesine rağmen şimdilerde verdikleri bir konserin DVD kaydı nedeniyle de ilgi çekiyorlar.

Bu konserin farklı bir teması var! Nelson ve Marsalis sahnede Ray Charles'ın müziğini çalıyorlar. Konserin tam adı "Willie Nelson and Wynton Marsalis Plays The Music of Ray Charles in Teathers". Bize ulaşan habere göre albüm sadece DVD formatında piyasaya çıktı. Daha doğrusu hem DVD hem de BlueRay olarak.

Ünlü Lincoln Center'da düzenlenen gecede iki büyük müzisyene ayrıca Norah Jones gibi bir başka ünlü isim daha eşlik etmiş ve Charles'ın 15 ünlü parçasını seslendirmişler.

DVD'deki kayıtlarda yarım saatlik bir sahne arkası bölüm var, yüksek çözünürlüklü formatla kaydedilen albümde yer alan bu kısımda etkileyici. Konser öncesi ve sonrası görüntüleri, müziyenlerle yapılan görüşmeler, konserin canlı heyecanı... anlayacağınız her şey en ince detayına kadar iyi düşünülmüş bir çalışma.

High Definition Surround Sound sistemiyle donatılan DVD evinizde geçek bir konser atmosferi oluşturacak, buna emin olabilirsiniz. Hem Ray Charles'ın şarkıları, hem de bunları söyleyenlerin Willie Nelson, Wynton Marsalis ve Norah Jones gibi isimler olması bu DVD'yi müzikseverlerin derhal yakın ilgi alanına çekeceği kesin, nasıl çekmesin ki?

Cazkolik.com / 16 Ekim 2009, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X