Ogün Sanlısoy'un GEL-GİT'i tamamlandı

Ogün Sanlısoy'un GEL-GİT'i tamamlandı

 

Beşer parçalı iki albüm halinde yayınlanan "GELGİT" albümü tamamlandı

 

 

Türk rock müziğin usta ismi Ogün Sanlısoy geçen sene ilk yarısını yayınladığı albümün ikinci yarısını bugün yayınlayarak kelimelerin anlamlarının altını çizdiği anlamlı sunuma imza attı.

 

"Gelgit" adını taşıyan albümü beşer parçalı iki bölüme ayıran sanatçı geçen sene albümün ilk beşlisini "GEL" adıyla yayınlamıştı.

 

Oldukça ilgi gören "GEL"in bir yıl ardından başarılı sanatçı albümün albümün ikinci beşlisini "GİT"i bugün itibariyle yayınladı.

 

GELGİT karmaşık bir ruh halini anlatan, süreci özetleyen güzel bir kelime seçimi. Sanlısoy'un bu kelimeyi iki anlamlı parçaya ayırarak GEL-GİT şeklinde iki albüme bölmesi ama toplamının yine de bir bütüne hizmet etmesi dikkat çekiyor.

 

Söz ve bestelerin Ogün Sanlısoy’a ait olduğu albümün prodüktörlüğü de sanatçıya ait.

 

Albümün bugün yayınlanan ikinci EP'sinde “Daha Dur”, "Şarkılar Söyle", “Baharı Beklerim”, “Elma” ve “Geri Dönme” şarkıları yer alıyor. Çıkış şarkısı ise “Baharı Beklerim” olarak seçildi.

 

Ogün Sanlısoy, çıkış şarkısı “Baharı Beklerim”den söz ederken zor ve kötü zamanların geçmesi için en ihtiyaç duyulan şeyin sabır ve umut olduğunu hatırlatıyor: “Baharın geleceğinin umudu güç verir kışın şartlarıyla mücadele etmemize. İçinde bulunduğumuz bu ikili sistemde gece-gündüz, iyi-kötü, eril-dişil, sıcak-soğuk, negatif-pozitif birbirini kovalar ve tamamlar. Döngüyü tamamlamak için ruhumuzun ihtiyaç duyduğu diğer yarımızı bulmamızdır Baharın gelişi. Baharı beklemek o beklenen güne ulaşmanın umududur. Sabırla.”

 

Cazkolik.com / 03 Mayıs 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.