"Ordinary Madness" albümü kişisel kusurlarımızın üstünü kibirle örtmeye çalıştığımız bir dönemde çıkıp geldi

"Ordinary Madness" albümü kişisel kusurlarımızın üstünü kibirle örtmeye çalıştığımız bir dönemde çıkıp geldi

Elli yılı aşan müzikal hayatıyla Amerikan Blues müziğin yaşayan en önemli isimlerinden 69 yaşındaki Walter Trout 28 Ağustos günü yeni albümü "Ordinary Madness"i yayınladığını duyurdu.

 

Sıradan delilik

 

20. yüzyıl Amerikan Blues tarihinin önemli kısmına eşlik eden bu usta sanatçı yeni albümüne 'Sıradan Delilik' adını vermiş. Covid-19 salgını Amerika'da ağır sonuçlar yarattı. 200 bine yakın insan hayatını kaybetti, daha da kaybedeceğe benziyor. Trout, albümüyle ilgili 'biz' ve 'onlar' yok diyor. Salgın, dünya üzerinde yaşayan herkese dokunan ağır bir trajedi üretti ve 'şu anda pek çok olağanüstü çılgınlık yaşanıyor' diyor.

 

"Bu albüm, içimdeki kusurlar ve zayıflıklarla uğraştığım için başladı ama sonunda herkesle ilgili oldu" diyor Trout. Katartik şarkı sözleri, keskin gitar soloları, sadece Covid-19 değil, yaşanan ayrımcılık, nefret, ölümler ölümler ölümler... Dünyada yaşananlardan hiç birimiz mutlu değiliz, ruhlarımız çalkantılı ve giderek artan bu durumun bizi sürükleyeceği günlerden endişeliyiz.

 

Walter Trout, sesi, sözleri ve gitarıyla kaygılarını dile getirirken dinleyicisinin yanında olduğunu, aynı şeyleri yaşadığımızı hissettiriyor.

 

Onbir şarkıdan oluşan "Ordinary Madness" kişisel kusurlarımızın üstünü kibirle örtmeye çalıştığımız bir dönemde çıktı geldi. Ustanın gitarını bu haklı yakınmaların emsalsiz ifadeleri olarak görmek mümkün. Örneğin, "All Out of Tears", "Final Curtain Call" gibi parçalardaki olağanüstü soloları mükemmel ifadeler.

 

Yaşadığımız olağanüstü günlerin anlamını ve tahribatını hissetmekten uzak gibiyiz, böyle güçlü ifadelere sahip sanatçıların yeni çalışmaları çıkıp geldiğinde çarpıcı etkisi daha fazla oluyor.

 

Cazkolik.com / 20 Ağustos 2020, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.