Radyo Cazkolik’te Tunçel Gülsoy’un konuğu yeni albümüyle gitarist Sarp Maden.

Radyo Cazkolik’te Tunçel Gülsoy’un konuğu yeni albümüyle gitarist Sarp Maden.

Sevgili müzik dostlarım merhaba,

Sapla samanın birbirine karıştığı bir haftayı geride bıraktık.

"Benim savcım senin savcını döver" çekişmeleri ile bir ülkenin hukuk sistemi elbirliği ile çökertildi, bundan sonra sürekli olarak yokuş aşağı yuvarlanacağız. Hukuğun bittiği yerde devlet var olamaz. İçinde olduğumuz çekişmenin sonuçları nükleer santral kazalarından sonra ortaya çıkan radyoaktif serpintinin verdiği zarara benzeyecek. Nükleer serpiniti ideoloji bilmez, siyasi sınır tanımaz, taraf değildir, önüne geleni yıkar durur. Hiroşimayı hatırlayın, etkisi hala sürüyor aradan 65 yıl geçti ama yaralar yerinde duruyor.

Böyle bir ortamda para da değerini yitirir, politik güçte. Rahmetli Vehbi Koç kitabında şöyle demişti: "Devletim varsa ben de varım."

Artık hiç kimse emniyette değil, Gandhi de ülkeleri yıkacak şeyin başında ilkesiz siyaset geldiğini söylemişti. Türkiye şu sırada hiç bir etik, dini veya felsefi değere göre yön almıyor, dümeni kopmuş bir gemi olarak siyasi ve ideolojik rüzgarlarla bilinmeyen bir yerlere doğru sürükleniyor. Ben gene de akıl ve hikmetin öne çıkacağını bu ülkenin insanlarının birlikte yeni bir uzlaşma yapısı içerisinde gemiyi fırtınadan batmadan kurtaracağına içtenlikle inanıyorum.
 
Bu hafta Radyo Cazkolik’te “Evde Çalamadıklarım” 396. defa karşınızda olacağız. Konuğum günümüz Türk caz müziğinin önemli bir insanı, sevgili Sarp Maden. Birlikte siyaset konuşmadık ama müzik üzerine esaslı bir sohbet açtık. Müzikler Sarp’ın bir önceki albümü "Bence" ve en son albümü "Ardından"dan seçildi. Umarız sizlere yeni ilhamlar vermeyi başarabiliriz:
 
- Sarp Maden  / CD: Bence  / Yeni bir gün
- Sarp Maden  / CD: Bence  / Sakince
- Sarp Maden  / CD: Ardından  / Ardından
- Sarp Maden  / CD: Ardından  / Derinler
- Sarp Maden  / CD: Ardından  / Rüya
- Sarp Maden  / CD: Ardından  / Tazecik
- Sarp Maden  / CD: Ardından  / Ninni

Geçmiş radyo programlarımızın sayısı da 29 ulaştı, hepsi arşivde sizi bekliyor.

Yaşam herşeye rağmen güzel, dünyada yapacak çok güzel şeyler var, sakın umutsuzluğa kapılmayın, kendi üzerinize düşen vatandaşlık görevlerini yapın.

Hepinize iyi haftalar dilerim, sevgiyle kalın.

Tunçel Gülsoy
23 Şubat 2010, Salı
[email protected]

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.